کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
کار در استرالیا
5/5 - (2 امتیاز)
کار در استرالیا

کار در استرالیا

کار در استرالیا یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به این کشور و دریافت اقامت دائم است. اگر از متقاضیان سفر به این کشور هستید و می‌خواهید از طریق کار اقامت استرالیا را دریافت کنید؛ حتماً تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با شرایط کار و دریافت حقوق در کشور استرالیا آشنا کنیم.

استرالیا کشور فرصت ها

شرایط مطلوب اقتصادی در کشور استرالیا به شما این فرصت را می‌دهد تا یک مهاجرت امن و بی‌دغدغه داشته باشید. تعداد مهاجرین و متقاضیان سفر به کشور استرالیا روز به روز در حال افزایش است با وجود اینکه شرایط دریافت اخذ ویزای کاری این کشور مشکل است.

با این وجود افراد بسیار زیادی تمایل دارند که آن را برای اقامت دائم و کار انتخاب کنند. توجه داشته باشید که کشورهای مختلف برای پذیرش مهاجرین خارجی به خصوص برای سرمایه‌گذاری و کار شرایط ویژه‌ای دارند بنابراین نمی‌توانید بدون برنامه‌ریزی مشخص ویزای کار در استرالیا را دریافت و در زمان مشخص به این کشور مهاجرت کنید.

برخورداری از شرایط  مهاجرت به کشور استرالیا از طریق کار به شما کمک می‌کند تا در اسرع وقت ویزای این کشور را دریافت کنید.

فراموش نکنید که داشتن یک رزومه قوی و دعوت‌نامه از طرف کارفرمای استرالیایی از مهمترین و موثرترین فاکتورها برای دریافت ویزای این کشور است.

کار در استرالیا

دریافت ویزای کاری کشور استرالیا از پیچیدگی خاصی برخوردار است بنابراین برای انتخاب بهترین و مناسب‌ترین روش مهاجرت باید به بررسی فاکتورهای مختلف بپردازید تا بتوانید بهترین و موثرترین روش که بر اساس شرایط شما است را انتخاب کنید.

بررسی انواع ویزای کار در استرالیا

همانطور که در قسمت قبل هم اشاره کردیم دریافت ویزای کار در استرالیا بسته به شرایط شما متفاوت خواهد بود و فاکتورهای مختلفی خواهد داشت. در ادامه شما رو با انواع متفاوت ویزای کشور استرالیا برای مهاجرین متقاضی کار آشنا می‌کنیم.

 • ویزای ۱۸۹ استرالیا: این نوع ویزا مربوط به افرادی است که دارای مهارت‌های مستقل هستند.
 • ویزای ۱۹۰ استرالیا: مهارتی کشور استرالیا با اسپانسر ایالتی
 • ویزای ۱۸۸ استرالیا: ویزای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی
 • ویزای ۴۹۱ استرالیا: ویزای تخصصی با اسپانسری مناطق کم جمعیت و اسپانسر فامیلی

کسب و کارهای ترند در استرالیا

اولین و مهم‌ترین فاکتوری که برای درخواست ویزای کار در استرالیا باید به آن توجه داشته باشید کسب و کارهای ترندی هستند که بسیاری از افراد برای آنها تقاضا می‌دهند. در ادامه لیستی از مشاغل پرطرفدار کشور استرالیا را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 • حوزه آموزش
 • حوزه علوم
 • بهداشت و سلامت
 • مشاوره و حقوق
 • مدیریت امور مالی
 • مشاغل متفرقه
 • هنر و ادبیات

بررسی انواع ویزای کار در استرالیا

استرالیا مقصد بسیاری از متقاضیان مهاجرت برای کار و فعالیت است. افراد زیادی هستند که تمایل دارند برای داشتن یک زندگی بهتر این کشور را برای کار انتخاب کنند.

دهن ویزای متفاوت برای کار در استرالیا وجود دارد اما متناسب با شرایط ایرانی‌ها ویزای ۱۸۹، ۱۹۰، ۴۷۶ و ۴۹۱ قابل استفاده هستند. به طور کلی ویزای استرالیا دارای دو نوع موقت و دائم است که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم:

ویزای کار موقت در استرالیا

 1. ویزای ۱۸۸: ویزای کارآفرینی و سرمایه‌گذاری
 2. ویزای ۴۹۱: ویزای تخصصی با اسپانسر مناطق کم جمعیت و اسپانسر فامیلی
 3. ویزای ۴۸۵: ویلای اقامت موقت مختص فارغ التحصیلان دانشکده‌های کشور استرالیا

ویزای اقامت بلند مدت استرالیا

 1. ویزای ۱۸۶ : ویزای اقامت دائم با اسپانسر شغلی
 2. ویزای ۱۸۷: ویزای اقامت دائم با پشتیبانی کارفرما در مناطق کم جمعیت
 3. ویزای ۱۸۹: ویزای مهارتی استرالیا به صورت مستقل
 4. و…

ویزای کار در استرالیا به صورت موقت

به طور کلی افرادی که قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارند و می‌خواهند مشغول به کار شوند باید به دریافت ویزاهای متفاوتی بپردازند و در مقابل مدارک مربوط به هر یک را آماده کنند.

ویزای موقت دارای شرایطی است که می‌توان از زمینه ساز دریافت ویزای اقامت دائم باشد.‌ برای مثال افرادی که برای شرکت در یک جلسه یا تحصیل این کشور را انتخاب می‌کنند پس از فارغ التحصیلی باید آنجا را ترک کنند. با این وجود ممکن است تحصیل در این کشور منجر به دریافت ویزای اقامت دائم شود.

مشخصات ویزای ۴۹۱ استرالیا

متقاضیان مهاجرت و کار در استرالیا برای دریافت ویزای ۴۹۱ باید دارای شرایط ویژه‌ای باشند که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

 • کاربرد آن در نواحی کم جمعیت است.
 • به معرف نیاز دارد.
 • ۵ سال امکان کار و تحصیل وجود دارد.
 • بعد از سه سال امکان اقامت دائم وجود دارد.
 • شرایط سنی افراد زیر ۴۵ سال می‌توانند درخواست ویزای کار در استرالیا را بدهند.
 • حداقل امتیاز برای به دست آوردن شغل مورد نظر ۶۵ است.

جاب آفر استرالیا

جاب آفر یا دریافت اقامت دائم استرالیا با استفاده از اسپانسر شغلی یکی از بهترین روش‌های سفر به این کشور و دریافت ویزای کار در استرالیا است.

توجه داشته باشید که روش جاب آفر با روش  ویزای کاری متفاوت خواهد بود زیرا کارفرمای استرالیایی برای شما دعوتنامه ارسال می‌کند.

این درخواست نیز شرایط ویژه‌ای دارد برای مثال اگر یک موقعیت شغلی در شرکت استرالیایی خالی باشد و هیچ یک از بومیان برای این کار درخواست نداده باشند؛ کارفرما این اجازه را دارد تا از متقاضیان خارجی دعوت به کار کند.

این ویزا می‌تواند از طریق ویزای شماره ۱۸۶، ۱۸۷ و۴۸۲ انجام شود. شغل درخواستی معمولا جزو مهارت‌های تخصصی است.

بیشتر بخوانید : وقت سفارت استرالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *