خانه / وقت سفارت / وقت سفارت یونان ، مراحل و شرایط + مدارک لازم و هزینه ها

وقت سفارت یونان ، مراحل و شرایط + مدارک لازم و هزینه ها

وقت سفارت یونان

در این مطلب می خواهیم به بحث ویزای یونان و گرفتن وقت سفارت یونان بپردازیم؛ بنابراین اگر شما هم به بحث وقت سفارت یونان علاقه دارید می توانید با ما همراه شوید.یونان، کشوری توسعه یافته در جنوب شرقی اروپاست که بین کشورهای ترکیه، آلبانی، بلغارستان و مقدونیه محصور شده است و در بین سایر کشورهای اروپایی از جایگاه قابل توجهی برخوردار هست زیرا همزمان در اتحادیه اروپا، اتحادیه پولی اروپا، آژانس فضایی اروپا و سازمان ناتو عضو است. علاوه بر برخورداری از جایگاه نسبتاً قوی اقتصادی و سیاسی، یونان از نظر جذابیت های طبیعی و مصنوعی توریستی نیز کشوری صاحب نام است. بخش عظیمی از جاذبه های توریستی یونان، یادگار تاریخ غنی این کشور است. جالب است بدانید که همواره بین کشور عزیز ما و کشور یونان روابط پایداری برقرار بوده و در حال حاضر نیز پرواز تهران_ آتن هفته ای سه مرتبه انجام می گیرد. بنابراین طبیعی است که ویزای یونان، یکی از ویزاهای پرطرفدار در کشور ما بشمار برود.

وقت سفارت یونان

درصورت نیاز به مشاوره و درخواست وقت سفارت یونان با شماره 8-02122360894 تماس بگیرید.

پروسه اخذ ویزای یونان با رزرو وقت سفارت یونان شروع می شود. گرفتن وقت سفارت یونان خود مستلزم انجام دقیق مراحل معینی است که بدون آگاهی از این مراحل فرد موفق به رزرو وقت سفارت یونان نخواهد شد. به همین دلیل ما تصمیم داریم که در ادامه ابتدا اطلاعاتی در مورد نحوه رزرو وقت سفارت یونان ارائه دهیم؛ سپس شما را با لیستی از مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت یونان آشنا کنیم و در پایان نیز نگاهی به انواع ویزاهای کشور یونان بیندازیم.

 

روند گرفتن وقت سفارت یونان

برای رزرو وقت سفارت یونان باید به صورت آنلاین عمل کرد. در واقع سفارت یونان به متقاضیان وقت سفارت یونان تنها به شکل اینترنتی وقت می دهد. روش انجام این امر بدین صورت است که شخص ابتدا باید در سایت رسمی سفارت یونان برای خود یک حساب کاربری ایجاد کند و اطلاعات خواسته شده را ثبت کند. سپس به صفحه تعیین وقت سفارت یونان برود و در بین وقت های آزاد، یک زمان مناسب را انتخاب کند. انتخاب وقت اصلاً به معنای رزرو قطعی آن نیست؛ وقت زمانی رزرو شده محسوب می شود که به تایید سفارت برسد. در حقیقت پس از تعیین وقت، سفارت تاییدیه ای برای شخص ارسال خواهد کرد که بدین ترتیب موافقت خود را اعلام می نماید اما اگر فرد تاییدیه ای از طرف سفارت دریافت نکرد باید بداند که با درخواست وی موافقت نشده است و باید دوباره برای گرفتن وقت سفارت یونان اقدام کند.

در هر صورت پس از تایید وقت انتخاب شده توسط سفارت، شخص می بایست برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری در تاریخ مقرر به سفارت یونان مراجعه کند. البته فرد برای اخذ ویزای یونان باید مدارکی را نیز به سفارت تحویل دهد. ما در ادامه لیستی از مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت یونان و ویزای یونان را ارائه می دهیم.

 

مدارک موردنیاز برای گرفتن ویزای یونان

  • اصل و ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی
  • فرم تکمیل شده تقاضای ویزای شنگن یونان (فرم تقاضای ویزای شنگن یونان از سایت سفارت یونان یا از بخش صدور ویزای سفارت یونان قابل تهیه است.)
  • دعوتنامه (الزامی نیست اما شانس شخص برای دریافت ویزای شنگن یونان را افزایش می دهد پس بهتر است که فرد از اقوام، دوستان یا حتی دوستان مجازی ساکن یونان بخواهد که برای وی دعوتنامه ارسال کنند.)
  • ترجمه رسمی گواهی بانک مبنی بر تمکن مالی فرد به همراه پرینت گردش حساب مالی وی در سه ماه گذشته (اگر گردش حساب شخص قابل توجه نیست؛ می تواند پرینت گردش حساب اطرافیان یا شخص دعوت کننده را تحویل دهد(
  • سند مالکیت خانه، زمین و… (اسناد مالکیت نشان دهنده انگیزه مالی فرد برای بازگشت به کشور مبدا هستند)
  • معرفی نامه شغلی (معرفی نامه شغلی بسته به شغل شخص متفاوت است به عنوان مثال دانشجو ملزم به ارائه کارت دانشجویی بین المللی، کارمند دولت ملزم به ارائه حکم کارگزینی، کارمند بخش خصوصی ملزم به ارائه فیش حقوقی، صاحبین شرکت های خصوصی ملزم به ارائه روزنامه رسمی شرکت یا استاد دانشگاه ملزم به ارائه کارت بین المللی عضویت در هیئت علمی است)
  • بیمه نامه مسافرتی (حداقل ارزش بیمه نامه مسافرتی باید سی هزار یورو باشد و کل هزینه های اضطراری فرد در کل مدت سفر شخص را پوشش دهد)

علاوه بر موارد فوق الذکر ممکن است که سفارت با توجه به نوع ویزای درخواستی، مدارک دیگری را نیز از فرد بخواهد؛ به عنوان مثال شخصی که اقدام به اخذ ویزای توریستی یونان کرده ملزم به ارائه واچر رسمی هتل و رسید رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما نیز هست یا فردی که متقاضی اخذ ویزای تحصیلی یونان است باید نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های یونان، گواهی سلامت جسمی و مدرک زبان نیز ارائه دهد یا متقاضی دریافت ویزای تجاری یونان ملزم به ارائه دعوتنامه کاری از طرف یک کارفرمای مقیم یونان است.

حالا که با فرآیند رزرو وقت سفارت یونان و مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت یونان و ویزای شنگن یونان آشنا شدیم؛ شاید بد نباشد که در ادامه اطلاعاتی هم در مورد ویزاهای پرطرفدار کشور یونان ارائه دهیم.

 

ویزاهای پرطرفدار یونان

همانطور که در ابتدای مقاله هم بیان کردیم؛ ویزای یونان و گرفتن وقت سفارت یونان در ایران طرفداران نسبتاً زیادی دارد. البته اکثر ایرانی ها متقاضی دریافت ویزای شینگن یونان هستند ولی در این بین ویزاهای تحصیلی و تجاری یونان نیز طرفداران خاص خود را دارند. هرکدام از این نوع ویزاها، ویژگی های متفاوتی دارند. به عنوان مثال دارندگان ویزای توریستی یونان می توانند حداکثر سه ماه در خاک یونان اقامت داشته باشند که البته در این مدت حق کار کردن در یونان را نخواهند داشت اما افرادی که موفق به اخذ ویزای تجاری یونان می شوند می توانند بیش از سه ماه در یونان اقامت داشته باشند و کار کنند؛ البته ویزای تجاری یونان تنها به افرادی تعلق می گیرد که از طرف یک کارفرمای مقیم یونان استخدام شده باشند.

همانطور که گفتیم یکی دیگر از ویزاهای پرطرفدار یونان، ویزای تحصیلی این کشور است زیرا مراکز آموزش عالی یونان با دانشگاه های معتبر اروپایی رابطه تنگاتنگی دارند؛ ویزای تحصیلی یونان هم فقط برای افرادی صادر می شود که موفق به اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های یونان شده اند.

 

جهت اخذ وقت سفارت | ویزای شینگن | ویزای کانادا و ارائه کلیه خدمات سفر با ما تماس بگیرید .

مطلب پیشنهادی

مراحل اخذ وقت سفارت لیتوانی

چگونه به کشور لیتوانی سفر کنیم؟ برای سفر به کشور لیتوانی ابتدا باید وقت سفارت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *