خانه / وقت سفارت / وقت سفارت نروژ ، آموزش + مدارک لازم و شرایط اقامت

وقت سفارت نروژ ، آموزش + مدارک لازم و شرایط اقامت

وقت سفارت نروژ :نروژ با مساحتی حدود چهل کیلومتر مربع بین کشورهای فنلاند، روسیه، سوئد و اسکاژراک محصور شده است. آب و هوای سرد و کوهستانی نروژ باعث شده است که نزدیک به هفتاد درصد از خاک نروژ خالی از سکنه باشد. به همین دلیل تقریباً تمامی جمعیت نروژ که چیزی نزدیک به پنج میلیون نفر است در بخشهای جنوبی این کشور زندگی می کنند؛ ملتی که از رفاه اجتماعی بالایی برخوردار هستند که همین امر باعث شده است نروژ در کنار مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا قرار بگیرد. راه های مختلفی برای مهاجرت به نروژ وجود دارد.

وقت سفارت نروژ

اما صرفنظر از راهی که برای مهاجرت به نروژ انتخاب می کنید؛ حتما باید ویزای نروژ را از طریق سفارت نروژ دریافت کنید. بنابراین قدم اول برای سفر به نروژ، گرفتن وقت سفارت نروژ است. اگر مایلید که از پروسه گرفتن وقت سفارت نروژ آگاه شوید؛ این مطلب را بخوانید. در ادامه ابتدا نحوه گرفتن وقت سفارت نروژ را توضیح می دهیم؛ سپس اطلاعاتی در مورد راه های مهاجرت به نروژ ارائه می دهیم.

وقت سفارت نروژ

نحوه گرفتن وقت سفارت نروژ

سفارت نروژ به متقاضیان هم به صورت حضوری، هم تلفنی و هم اینترنتی وقت می دهد. اگر فرد برای گرفتن وقت سفارت نروژ ، روش اینترنتی را ترجیح دهد ابتدا باید در سایت سفارت نروژ  ثبت نام کند. بعد از ثبت نام، شخص به جدول وقتهای آزاد سفارت دسترسی خواهد داشت. حالا شخص باید یکی از وقتهای آزاد را انتخاب کند و هزینه های سفارت را به صورت آنلاین بپردازد. بعد از پرداخت هزینه ها، یک رسید تحت نام cover letter در اختیار فرد قرار داده می شود. cover letter حاوی شناسه پرداخت است که شخص باید حتماً از آن پرینت بگیرد و در روز مصاحبه به سفارت تحویل دهد.

بعد از انجام مراحل فوق الذکر اگر سفارت با وقت انتخاب شده موافق باشد؛ یک تاییدیه برای شخص ارسال می کند. عدم ارسال تاییدیه به معنای عدم موافقت سفارت است که در این شرایط فرد باید وقت دیگری را انتخاب کند. پس از دریافت تاییدیه، پروسه گرفتن وقت سفارت نروژ به پایان می رسد و حالا شخص حتماً باید در روز و ساعت تعیین شده به سفارت مراجعه کند تا به انجام امور انگشت نگاری و مصاحبه بپردازد. اگر پرونده فرد کامل باشد و به خوبی در مصاحبه عمل کند؛ موفق به دریافت ویزا و در نتیجه مهاجرت به نروژ خواهد شد.

افراد برای مهاجرت به نروژ از طرق مختلفی عمل می کنند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.

مدارک لازم برای مصاحبه سفارت نروژ :

برای اطلاع از بروزترین شرایط و مدارک لازم برای مصاحبه سفارت بلژیک با کارشناسان و مشاوران مجرب ما تماس بگیرید.

راه های مهاجرت به نروژ

رفاه اجتماعی حاکم بر کشور نروژ باعث شده است که نروژ به یکی از گزینه های اصلی مهاجران تبدیل شود. افراد برای مهاجرت به نروژ به روشهای مختلفی اقدام می کنند. در بین راه های مهاجرت به نروژ، اخذ ویزای کاری و ویزای تحصیلی، طرفداران زیادی دارند که در ادامه با این روشها آشنا می شویم.

مهاجرت به نروژ از طریق ویزای کاری

عده زیادی از متقاضیان وقت سفارت نروژ در تلاش هستند که ویزای کاری این کشور را دریافت کنند و بدین طریق به نروژ مهاجرت نمایند. از آنجایی که نروژ عضو اتحادیه اروپا است؛ برای دریافت ویزای کاری نروژ باید تابع قوانین اتحادیه اروپا بود. طبق قوانین اتحادیه اروپا فردی که می خواهد ویزای کاری نروژ را دریافت کند حتماً باید از طرف یک کارفرمای مقیم نروژ پیشنهاد کاری داشته باشد. در واقع روند کار بدین صورت است که کارفرما برای استخدام نیروی جدید ابتدا باید در نروژ آگهی استخدامی بدهد. این آگهی باید به مدت سه ماه منتشر شود تا مشخص شود که هیچ داوطلب واجدشرایطی در کشور نروژ حضور ندارد.

بعد باید آگهی استخدام به مدت سه ماه در اتحادیه اروپا منتشر شود تا معلوم شود که داوطلب موردنظر در کل اتحادیه اروپا هم پیدا نمی شود. در نهایت کارفرما می تواند برای فردی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کند؛ پیشنهاد کاری بفرستد. البته اگر شخص قرار است که یک دوره کوتاه مثلاً به مدت سه ماه در نروژ کار کند؛ لازم نیست که پیشنهاد کاری داشته باشد و می تواند برای اخذ ویزای کاری کوتاه مدت نروژ اقدام کند.

با توجه به اینکه پروسه اخذ ویزای کاری نروژ نسبتاً سخت است؛ عده زیادی برای مهاجرت به نروژ از طریق ویزای تحصیلی اقدام می کنند که در بخش بعدی اطلاعاتی در این مورد ارائه می دهیم.

مهاجرت به نروژ از طریق ویزای تحصیلی

افرادی که می خواهند برای مهاجرت به نروژ از طریق اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنند ابتدا باید از دانشگاه های نروژ پذیرش بگیرند. دانشگاه های نروژ برای دادن پذیرش تحصیلی قواعد خاص خود را دارند. به عنوان مثال تحصیل در نروژ بدون ارائه مدرک زبان انگلیسی ممکن نیست. برای تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری باید به ترتیب دارای حداقل نمره ۵، ۶ و ۷ آزمون زبان آیلتس بود. علاوه بر این بعضی از دانشگاه ها از فرد می خواهند که بعد از ورود به نروژ ابتدا در دوره یک ساله آموزش زبان نروژی شرکت کنند. به هرحال اگر فرد موفق به گرفتن پذیرش تحصیلی شود می تواند برای گرفتن وقت سفارت نروژ و بالطبع اخذ ویزای تحصیلی نروژ اقدام کند.

بعد از دریافت ویزای تحصیلی، شخص می تواند به نروژ مهاجرت کرده و به تحصیل بپردازد. طول مدت تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در نروژ به ترتیب ۳، ۲ و ۳ سال است که در این مدت فرد اجازه خواهد داشت که هفته ای ۱۰، ۲۰ و ۳۰ ساعت کار کند تا بدین ترتیب بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل خود در نروژ را تامین کند. لازم به ذکر است که دانشگاه های نروژ به دانشجویان مقطع دکتری، کمک هزینه تحصیلی و بورسیه تحصیلی نیز اعطا می کند.

مطلب پیشنهادی

مراحل اخذ وقت سفارت لیتوانی

چگونه به کشور لیتوانی سفر کنیم؟ برای سفر به کشور لیتوانی ابتدا باید وقت سفارت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *