خانه / وقت سفارت / وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا

اگر قرار است تا آینده ای نزدیک به کشور ایتالیا سفر کنید لازم است که اطلاعاتی در مورد روند گرفتن وقت سفارت فوری ایتالیا و اخذ ویزای ایتالیا کسب کنید؛ بدین منظور می توانید با ما همراه شوید چون ما می خواهیم امروز مفصلاً به موضوع گرفتن وقت سفارت ایتالیا بپردازیم.

سفر به کشور توسعه یافته ایتالیا، بحثی نسبتاً داغ و پرطرفدار است اما همانطور که می دانید برای رفتن به سفرهای خارجی ملزم به رعایت قوانین کشور مقصد هستیم. دولت ایتالیا نیز مانند سایر دولت ها برای ورود مسافران خارجی قوانین معینی را تعریف کرده است.

در واقع قوانین حاکم بر ورود و خروج از مرزهای ایتالیا همان قوانین حاکم بر منطقه شنگن هستند زیرا ایتالیا یکی از اعضای معاهده شنگن است.

وقت سفارت ایتالیا

 

وقت سفارت ایتالیا ارزان

طبق معاهده شنگن، اتباع کشورهای خارج از این معاهده مانند اتباع ایران برای ورود به کشورهای عضو معاهده شنگن از جمله ایتالیا می بایست اقدام به دریافت ویزای شنگن کرده باشند.

بنابراین ما برای سفر به ایتالیا ملزم به اخذ ویزای شنگن ایتالیا هستیم.مراجع صادرکننده ویزای شنگن ایتالیا، سفارت های این کشور در نقاط مختلف دنیا هستند؛ پس ما برای دریافت ویزای ایتالیا باید به سفارت این کشور واقع در ایران یا در سایر کشورهای دنیا مراجعه کنیم اما قبل از مراجعه باید از سفارت وقت قبلی بگیریم که به این امر اصطلاحاً گرفتن وقت سفارت ایتالیا گفته می شود.

گرفتن وقت سفارت ایتالیا مستلزم رعایت نکات معینی است که در ادامه به آنها می پردازیم.

 

نحوه گرفتن وقت سفارت ایتالیا

همانطور که گفتیم برای اخذ ویزای ایتالیا باید به سفارت این کشور مراجعه کنیم اما اول باید وقت سفارت ایتالیا را گرفته باشیم. رزرو وقت سفارت ایتالیا به صورت اینترنتی انجام می شود یعنی ابتدا باید اقدام به ساخت یک حساب کاربری در سایت سفارت ایتالیا کنیم و سپس برای رزرو وقت سفارت ایتالیا تقاضا دهیم.

در حقیقت سفارت لیستی از وقت های آزاد خود را برای ما به نمایش در خواهد آورد که ما با توجه به وقت های موجود و تاریخ سفر خود، یکی از وقت ها را باید انتخاب کنیم. پس از انتخاب وقت از طرف ما، اگر سفارت با وقت انتخاب شده موافق باشد؛ تاییدیه ای برای ما ارسال خواهد کرد اما اگر موافق نباشد؛ تاییدیه ای دریافت نخواهیم کرد و باید دوباره برای رزرو وقت سفارت ایتالیا درخواست دهیم.

پس از تایید وقت انتخاب شده از طرف سفارت ایتالیا برای انجام مصاحبه، انگشت نگاری و ارائه فرم ویزای شینگن ایتالیا مدارک لازم باید در تاریخ و ساعت تعیین شده به سفارت ایتالیا مراجعه کنیم. اگر روند مصاحبه به خوبی انجام بگیرد و مدارک ما برای دریافت ویزا تکمیل باشند موفق به اخذ ویزای شنگن ایتالیا و بالطبع ورود به ایتالیا خواهیم شد.

اما ویزای شنگن ایتالیا، تنها مجوز ورود به خاک ایتالیا نیست؛ بلکه مزایای متعدد دیگری نیز به همراه خواهد داشت. اگر مایلید که اطلاعات بیشتری در رابطه با مزایای ویزای شنگن ایتالیا کسب کنید؛ بخش بعدی مقاله را بخوانید.

ویزای شنگن ایتالیا

مزایای ویزای شنگن ایتالیا

همانطور که در ابتدای مقاله هم گفتیم ایتالیا یکی از اعضای پیمان شنگن است. در واقع منظور از معاهده شنگن، معاهده ای است که بین کشورهای اروپایی ایتالیا، آلمان، فرانسه، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، جمهوری چک، مجارستان، فنلاند، دانمارک، نروژ، سوئد، اسپانیا، پرتغال، لهستان، اسلوونی، یونان، لتونی، لیتوان، ایسلند و مالت منعقد شده است.

به موجب این معاهده شهروندان کشورهای مذکور برای سفر به سایر کشورهای عضو پیمان از اخذ ویزا معاف هستند و از طرف دیگر شهروندان کشورهای خارج از این پیمان با اخذ ویزای شنگن یکی از کشورهای نامبرده می توانند به سایر کشورهای عضو پیمان نیز سفر کنند. بنابراین ما با دریافت ویزای شنگن ایتالیا در واقع مجوز ورود به سایر کشورهای عضو معاهده شنگن را نیز دریافت کرده ایم. لازم به ذکر است که به مجموع کشورهای عضو پیمان شنگن، منطقه شنگن گفته می شود.

 

ویزای شنگن ایتالیا

ویزای شینگن ایتالیا راهی برای سفر به کل منطقه شنگن است اما علاوه بر این چهار کشور کوچک اروپایی سان مارینو، آندورا، واتیکان و موناکو به همراه چند کشور واقع در آمریکای مرکزی نیز به دارندگان ویزای شنگن ایتالیا نیز اجازه ورود می دهند یعنی اگر ما موفق به اخذ ویزای ایتالیا شده باشیم؛ برای سفر به این کشورها از دریافت ویزای مختص آنها معاف هستیم.

از طرف دیگر اگر ما بتوانیم ویزای چند بار ورود ایتالیا را دریافت کنیم و با استفاده از این ویزا یک مرتبه از مرزهای ایتالیا رفت و آمد کنیم؛ آنگاه با استفاده از همین ویزا می توانیم وارد کشورهای کرواسی، آلبانی، بلغارستان، مقدونیه، رومانی، بوسنی و هرزه گوین، مونته نگرو، کوزوو، قبرس و صربستان نیز شویم.

پس با توجه به آنچه گفته شد ما با رزرو وقت سفارت ایتالیا و دریافت ویزای شنگن ایتالیا می توانیم مجوز ورود به خاک کشورهای متعددی را دریافت کنیم. البته باید دقت داشته باشیم که ویزای شنگن ایتالیا در انواع متفاوت و با کارایی های مختلف صادر می شود. بنابراین قبل از گرفتن وقت سفارت ایتالیا لازم است که با انواع ویزای شنگن ایتالیا نیز آشنا شویم.

ویزای ایتالیا

هزینه وقت سفارت ایتالیا

هزینه های اخذ وقت سفارت ایتالیا در مواقعی کم و در برخی موارد زیاد می شود.علت آن هم بستگی به شلوغی و خلوتی سفارت ایتالیا می باشد.هزینه وقت سفارت ایتالیا فوری و وقت سفارت ایتالیا عادی معمولا بین 200 تا 500 هزیار تومان متغیر می باشد.برای استعلام قیمت وقت سفارت ایتالیا بهتر است با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

ویزای ایتالیا

یکی از ویزاهای ایتالیا تحت عنوان ویزای عبوری ایتالیا عرضه می شود که به موجب این ویزا می توانیم به کشور ایتالیا سفر کنیم و از فرودگاه ایتالیا، مسیر خود را به سمت کشوری خارج از ایتالیا تغییر دهیم.

مدت اعتبار ویزای عبوری ایتالیا در هر دوره شش ماه حداکثر سه ماه است. یکی دیگر از ویزاهای شنگن ایتالیا با نام ویزای ترانزیت ایتالیا صادر می شود که با اخذ این ویزا نیز فقط می توانیم به ایتالیا رفته و از راه زمینی به کشوری خارج از حوزه شنگن سفر کنیم؛ یعنی ویزای ترانزیت هم به ما حق اقامت در ایتالیا را نمی دهد.

مدت اعتبار ویزای ترانزیت نیز مانند ویزای عبوری در یک دوره شش ماه تنها نود روز است. نوع دیگری از ویزای شنگن ایتالیا، ویزای توریستی ایتالیا نامیده می شود که با اخذ این نوع ویزا می توانیم حداکثر نود روز در خاک ایتالیا یا در منطقه شنگن اقامت داشته باشیم. لازم به ذکر است که ویزای توریستی ایتالیا در ایران طرفداران زیادی دارد.

اما ویزای طولانی مدت ایتالیا تحت عنوان ویزای ملی ایتالیا صادر می شود که به موجب آن می توانیم مدت زیادی را در خاک ایتالیا یا در منطقه شنگن حضور داشته باشیم.

جهت اخذ وقت سفارت | ویزای شینگن | ویزای کانادا و ارائه کلیه خدمات سفر با ما تماس بگیرید .

مطلب پیشنهادی

مراحل اخذ وقت سفارت لیتوانی

چگونه به کشور لیتوانی سفر کنیم؟ برای سفر به کشور لیتوانی ابتدا باید وقت سفارت …

4 دیدگاه

  1. سلام وقت سفارت ايتاليا رو براي ويزاي تحصيلي هم ميگيريد؟

  2. سلام در حال حاضر وقت سفارت ایتالیا رو میشه گرفت؟ بخاطر ویروس کرونا بسته نشده سفارت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *