کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
مهاجرت تحصیلی
5/5 - (5 امتیاز)
مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی یکی از مهمترین راه های مهاجرت است که توسط بسیاری از افراد انتخاب می شود. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که می خواهید برای ادامه تحصیل به کشور دیگری سفر کنید؛ حتماً تا انتهای این مطلب با ما باشید تا شما را با شرایط و و فاکتور های مختلفی که باید از آن برخوردار باشید آشنا کنیم.

مهاجرت تحصیلی تضمینی

آیا دانشجو هستید و قصد تحصیل در دانشگاه های برتر جهان را دارید یا دانش آموز هستید و می‌خواهید در مدارس بین المللی تحصیل کنید؟ در هر صورت باید ویزای تحصیلی کشور مقصد را دارید دریافت کنید.

اخذ ویزا پس از اپلای یا پذیرش شما در دانشگاه یا مدرسه مورد نظر صورت می گیرد. برای دریافت ویزای تحصیلی باید به سفارتخانه و کنسولگری کشور مقصد مراجعه کنید.

 توجه داشته باشید که مدارک مربوط به ویزای تحصیلی با مدارک مربوط به ویزای توریستی یا گردشگری متفاوت است.

بنابراین پیش از سفر یا مهاجرت به کشور مقصد حتماً باید مدارک مورد نیاز را آماده کنید تا در ارائه به سفارت خانه به مشکل برنخورید متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل بی‌توجهی به این موضوع با رد درخواست یا ریجکت ویزا مواجه می شوند.

به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که حتما برای دریافت مشاوره و راهنمایی با کارشناسان حرفه ای و متخصص وقت ویزا تماس بگیرید آنها تمام تلاش خود را برای دریافت تضمینی ویزای تحصیلی می کنند.

کشورهای مناسب برای مهاجرت تحصیلی

توجه داشته باشید که کشورهای زیادی برای مهاجرت تحصیلی شرایط ویژه ای را برای متقاضیان خارج از کشور در نظر گرفته اند.

اما نکته مهمی که وجود دارد این است که حتماً باید بر اساس نیاز و شرایط خود به انتخاب کشور مذکور بپردازید برای مثال افرادی که دارای گپ تحصیلی هستند یا سن بالایی دارند بهتر است به جای انتخاب کشورهای بزرگ آمریکایی و اروپایی کشورهایی نظیر ترکیه، قبرس  روسیه و اوکراین را انتخاب کنند.

ریسک انتخاب دانشگاه‌های بزرگ برای افرادی که دارای شرایط ویژه نیستند ممکن است باعث ریجکت آنها شود. بنابراین اگر از طرف دانشگاه نامه دارید و می خواهید بورسیه تحصیلی شوید.

بهتر است دانشگاه های برتر را برای این کار انتخاب کنید. اما اگر به طور کلی انسان ریسک پذیری نیستید به جای انتخاب دانشگاه های برتر در اروپا و آمریکا دانشگاه‌های رده متوسط در کشورهای ترکیه، اوکراین و روسیه را انتخاب کنید.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی

افراد با اهداف و شرایط متفاوت قصد تحصیل در کشورهای خارجی را دارند. بنابراین حتماً باید قبل از دریافت ویزا از شرایط کشور مربوطه برای مهاجرت کاملا آگاه شوند.

اگر اپل آیدی یا پذیرش شما در دانشگاه یا مدرسه مورد نظر پذیرفته شده است در مرحله بعد باید اقدامات لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی را انجام بدهید.

مهاجرت تحصیلی

ویزای تحصیلی به دو شکل ویزای دانشجویی و دانش آموزی صادر می‌شود بنابراین اگر دانشجو هستید و قصد تحصیل در کشور دیگری را دارید حتماً باید با شرایط مهاجرت آن کشور کاملاً آشنا شوید. پذیرش یا عدم پذیرش دانشجو در کشورهای خارجی و عوامل متعددی نظیر ملیت، کشور  و دانشگاه درخواستی بستگی دارد.

برای مهاجرت تحصیلی برنامه ریزی کنید

توجه داشته باشید که پذیرش شما در دانشگاه های خارجی نیازمند یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده است اگر شرایط مهاجرت را نداشته باشید به هیچ عنوان نمی توانید در این زمینه موفق عمل کنید .

پس توصیه ما به شما این است که حتماً پیش از اقدام به مهاجرت و پذیرش توسط کشورهای خارجی حتماً زبان انگلیسی خود را تقویت کنید تا در آزمون های مربوطه نمرات مناسبی بگیرید. توجه داشته باشید که یادگیری زبان انگلیسی کمک بسیار زیادی به گذراندن پروسه مهاجرت تحصیلی دارد.

  • اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

اگر دانشگاه یا مدار ترکیه را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید باید به شما بگوییم که کارشناسان و متخصصین حرفه ای وقت ویزا این توانایی را دارند تا اقدامات لازم جهت دریافت وقت سفارت ترکیه را انجام بدهند فراموش نکنید که از قبل حتما باید تاییدیه مربوط به پذیرش توسط مدرسه و دانشگاه را دریافت کرده باشید. کارشناسان ما تمام تلاش خود را برای اخذ ویزای تحصیلی می کنند.

  • اخذ ویزای تحصیلی قبرس

قبرس یکی از مهاجر پذیر ترین کشور های دنیا برای مهاجرت تحصیلی است. اگر این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید و می خواهید در مدارس و دانشگاه های آن تحصیل کنید حتماً با کارشناسان و مشاورین حرفه ای وقت ویزا تماس بگیرید. آنها تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات ویزا به شما عزیزان می کنند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی

از آنجایی که مهاجرت به کشورهای خارجی برای ادامه تحصیل نیازمند دریافت ویزای بلند مدت است. حتماً باید با مدارک مربوط به آن آشنا باشید.

کارشناسان و متخصصین وقت ویزا با داشتن تجربه و مهارت فوق العاده بالا در امور مهاجرت تحصیلی به شما کمک می‌کند تا تمامی مدارک را آماده و اقدامات لازم جهت دریافت وقت سفارت را انجام بدهید. از مهم‌ترین مدارکی که باید برای دریافت مهاجرت تحصیلی آماده کنید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گذرنامه معتبر
  • تمکن مالی و داشتن سرمایه مورد نیاز
  • مدارک مربوط به زبان
  • اثبات حسن نیت متقاضی

دریافت وقت سفارت

دریافت وقت سفارت کشورهای مختلف برای انجام مهاجرت تحصیلی یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که پیش از سفر باید انجام دهید. فراموش نکنید که کنسولگری ها و سفارتخانه های کشورهای خارجی تنها به متقاضیانی خدمات است ارائه می‌دهند که تاییدیه وقت سفارت داشته باشند.

کارشناسان و متخصصین حرفه‌ای وقت ویزا با داشتن تجربه و مهارت کافی  در زمینه اخذ وقت سفارت به شما کمک می کنند تا تاییدیه مراجعه به سفارت را هرچه سریعتر دریافت کنید.

بیشتر بخوانید : وقت سفارت کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *