کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
کار در چین
5/5 - (2 امتیاز)
کار در چین

کار در چین

کار در چین شرایط ویژه‌ای دارد که هرکسی از عهده آن بر نمی آید. جمعیت زیاد و افزایش نرخ بیکاری دو فاکتور مهم در تعیین شرایط اقتصادی برای متقاضیان کار در این کشور هستند.

بنابراین اگر از جمله افرادی هستید که می خواهید این کشور را برای اشتغال به کار انتخاب کنید حتماً باید با فاکتور های مختلف مهاجرت به کشورهای خارجی آشنا شوید. تا انتهای این مطلب با ما باشید تا شما را برای مهاجرت به چین آماده کنیم.

بررسی شرایط کار در چین

اگر کشور چین را برای مهاجرت انتخاب کرده‌اید باید با فاکتورهای مختلف کار در چین آشنا شوید. زیرا این کشور دارای شرایط ویژه ای است که هر کسی توانایی پذیرش آن را ندارد.

به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که حتما پیش از مهاجرت سابقه های اصولی قرار بگیرید تا بتوانید راحت‌تر برای آماده سازی مدارک و دریافت ویزای کار آماده شوید.

اولین و مهمترین اقداماتی که برای سفر به این کشور لازم است که انجام بدهید این است که مشاغل متعددی را که درخواست نیرو دارند بررسی و به انتخاب یکی از آنها بپردازید. البته باید میزان حقوق و مزایایی که برای این مشاغل در نظر گرفته شده است را نیز در نظر بگیرید.

پس از آن دومین کاری باید انجام دهید این است که مدارک مربوط به دریافت ویزای کار در چین را آماده کنید و پس از دریافت تاییدیه وقت سفارت برای تحویل مدارک و گذراندن مراحل مربوط به انگشت نگاری و مصاحبه به سفارتخانه این کشور مراجعه کنید.

دریافت ویزای کار در چین

ویزای کار در کشور چین جز ویزاهای بلند مدت است. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که حتماً برای آماده سازی مدارک و آشنایی با نحوه مصاحبه با کارشناسان وقت ویزا تماس بگیرید.

آنها به شما کمک می‌کند تا تمامی مدارک مربوط به مهاجرت را آماده کنید و اگر هنوز تاییدیه وقت سفارت را دریافت نکرده اید این کار را برای شما انجام می دهند.

کار در چین

به همین دلیل توصیه ای که به شما می کنیم این است که به هیچ عنوان بدون تاییدیه و گرفتن وقت قبلی به سفارتخانه کشور چین مراجعه نکنید.

البته در چند سال گذشته برخی از شرایط مربوط به مراجعه به سفارت خانه تغییراتی داشته است. به همین دلیل پیش از انجام تمامی مراحل با شرایط دریافت ویزای کار در چین آشنا شوید.

اقامت موقت چین

برای دریافت اقامت موقت چین به نزدیک ترین کلانتری مراجعه و با ارائه مدارک مربوط به اجاره نامه و محل اقامت فرم مربوط به اقامت موقت را تکمیل کنید.

پس از ثبت نام فرم اقامت شما تایید خواهد شد. کلیه متقاضیان پس از ۲۴ ساعت از ورود به چین باید در اداره امنیت عمومی ثبت نام کنند.

مراحل دریافت ویزای کار در چین

برای دریافت ویزای کار در چین در ابتدا باید از بین لیست مشاغل خانگی یا سایر شغل ها به انتخاب شغل مورد نظر خود را بپردازند و برای دریافت پیشنهاد کاری اقدام کنند.

برای ارائه درخواست ویزای کار در چین به نزدیکترین مرکز خدمات ویزا مراجعه کنید. کارشناسان پس از بررسی و تایید صحت مدارک ارائه شده اقدام به صدور ویزای کار برای شما می کنند.

توجه داشته باشید که قبل از اعلام درخواست برای دریافت ویزا حتماً سند اعلامیه کار در چین را دریافت کنید. این سند توسط وزارت منابع انسانی چین صادر خواهد شد کارفرما نیز برای دریافت مجوز کار متقاضی باید مدارک زیر را ارسال کند.

 1. اسکن کلیه صفحات پاسپورت
 2. گزارش معاینه پزشکی از بیمارستان معتبر
 3. عکس جدید پاسپورتی
 4. توصیه نامه
 5. مدارک اثبات عدم سوء پیشینه کیفری
 6. ارائه گواهیTEFL برای موارد آموزشی

مدارک لازم ویزای کار در چین

 • پاسپورت کاملا معتبر
 • عکس جدید پاسپورتی
 • اعلامیه درخواست کار در چین
 • تاییدیه پیشنهاد کاری
 • کلیه مدارک تحصیلی
 • سوابق شغلی و رزومه کاری
 • فرم مربوط به درخواست ویزا
 • گواهی مربوط به تمکن مالی
 • مدارک مربوط به اقامت: رزرو هتل یا اجاره نامه
 • مدارک مربوط به رزرو بلیط هواپیما

انواع ویزای چین

 • ویزای Z: این ویزا برای کارگرانی صادر می شود که قصد اقامت بیش از ۶ ماه را دارند.
 • ویزای D: این ویزا مختص متقاضیانی است که براساس قوانین کار در چین قصد اقامت دائم در این کشور را دارند.
 • ویزای x1/2:این ویزا مخصوص دانشجویانی است که قصد اقامت بیش از ۱۸۰ روز را دارند. برای این دانشجویان ویزای X 1 صادر می شود. اما اگر قصد اقامت کمتر از ۱۸۰ روز داشته باشند ویزای X2 صادر می شود.

با کارشناسان وقت ویزا تماس بگیرید

کارشناسان و متخصصین حرفهای مجموعه وقت ویزا با داشتن تجربه و مهارت چندین و چند ساله در زمینه انجام امور مهاجرت و دریافت ویزای کار در چین به شما کمک می‌کند تا تمامی مراحل مربوطه را با دقت کافی انجام بدهید بدون اینکه به هیچ مشکلی بر بخورید ویزای چین را دریافت کنید.

خدمات ما

مجموعه تخصصی وقت ویزا با داشتن کارشناسان و مشاورین حرفه ای تمام تلاش خود را برای دریافت انواع ویزای کار در چین می کند.

بنابراین فرقی نمی کند که خواهان دریافت چه نوع ویزایی هستید تمامی مراحل مربوط به دریافت تاییدیه و آماده سازی مدارک توسط کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن صورت می گیرد.

بیشتر بخوانید : وقت سفارت کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *