کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
کار در ایتالیا
5/5 - (1 امتیاز)
کار در ایتالیا

کار در ایتالیا

کار در ایتالیا و دریافت ویزای کاری این کشور یکی از مهمترین مواردی است که پیش از مهاجرت و انجام اقدامات لازم جهت آماده سازی مدارک باید به شرایط آن توجه داشته باشید. در این مطلب از سری مطالب به وقت ویزا با ما باشید تا شما را با تمامی ابعاد مهاجرت و کار در ایتالیا آشنا کنیم.

این روزها بسیاری از افراد فکر مهاجرت و دریافت ویزای کار در ایتالیا هستند. شرایط عالی دستمزد و کسب درآمد در این کشور باعث شده است که بسیاری از افراد آن را برای اقامت و شهروندی  انتخاب کنند.

دریافت بیمه و یادگیری زبان ایتالیایی یکی از مهمترین مزایا و معایب این کشور برای متقاضیان خارجی محسوب می شود.

اول اینکه شما جزو افرادی هستید که می خواهید برای شروع به کار و ادامه فعالیت شغلی خود به کشور ایتالیا سفر کنید از مزایای این مطلب با ما باشید تا با بررسی دقیق شرایط مهاجرت زمینه های مختلف را برای یک سفر آسان و بی دردسر برای شما فراهم کنیم.

لازمه مهاجرت و کار در ایتالیا

همانطور که می‌دانید بسیاری از کشورها دارای شرایط بسیار مطلوبی برای آغاز به کار توسط متقاضیان خارجی هستند به همین دلیل روز به روز شاهد افزایش تعداد متقاضیان در سفارت خانه ها و کنسولگری های کشورهای خارجی برای دریافت ویزا هستید.

اگر شما هم جزء کسانی هستید که می خواهید فعالیت خود را در سایر کشورها آغاز کنید یا ادامه دهید. حتما با موارد متعدد جهت فعالیت تخصصی و کار در ایتالیا آشنا شوید. از مهمترین و ضروری ترین اقداماتی که پیش از مهاجرت باید انجام بدهید شامل موارد زیر است:

دریافت وقت سفارت

دریافت ویزای کار یکی از مهمترین روش های مهاجرت به کشورهای خارجی نظیر کشور ایتالیا است بنابراین اگر شما هم از جانب متقاضیان مهاجرت به این کشور هستید از ضروری ترین و مهمترین اقداماتی که پیش از سفر باید انجام بدهید دریافت وقت سفارت ایتالیا است.

با اخذ وقت سفارت ایتالیا این توانایی را خواهید داشت تا با در دست داشتن تاییدیه وسایل مدارک برای انجام مراحل مربوط به مهاجرت به سفارتخانه این کشورها در تهران یا کشورهای همسایه مراجعه کنید.

کار در ایتالیا

توجه داشته باشید که بدون داشتن تاییدیه وقت سفارت به هیچ عنوان امکان مراجعه به سفارت خانه و انجام مراحل مربوط به انگشت نگاری و مصاحبه نخواهید داشت. البته برخی از کشورها این شرایط را برای ارائه ویزا به متقاضیان در نظر نگرفته اند.

دریافت ویزای کار در ایتالیا

پس از اینکه وقت سفارت ایتالیا را دریافت کردید و مشخص شد که در چه روز و ساعتی باید برای انجام مراحل مربوط به سفارتخانه مراجعه کنید حتماً با در دست داشتن مدارک لازم در ساعت اعلام شده به سفارتخانه مراجعه کنید و اقدامات لازم جهت دریافت ویزای کار در ایتالیا را انجام دهید.

دریافت ویزای کاری یکی از بهترین روش های مهاجرت است که هر کسی توانایی آن را ندارد؛ زیرا بسیاری از کشورها شرایط سختگیرانه‌ای برای ارائه ویزا به خارجی ها جهت انجام فعالیت تخصصی در نظر می گیرند.

شرایط کار در ایتالیا به چه صورت است؟

کشور ایتالیا بهترین کشور هایی است که می توانید برای مهاجرت انتخاب کنید علاوه بر این روش های متعددی برای دریافت اقامت این کشور وجود دارد که یکی از مهمترین آنها ویزای کار در ایتالیا است.

شرایط بسیار مناسب از لحاظ میزان دستمزد و بیمه باعث شده است که بسیاری از متقاضیان خارجی برای دریافت ویزا و مهاجرت به این کشور اقدام کنند.

از مهمترین شرایط کار در کشور ایتالیا تعادلی است که میان کار و زندگی برقرار شده است بنابراین اگر به عنوان یک فرد شاغل در این کشور مشغول به فعالیت شدید از تمامی مزایای مربوط به شاغلین برخوردار خواهید شد.

البته این موضوع به نوع فعالیتی که در آن مشغول هستید نیز بستگی دارد برای مثال اگر کارمند هستید شرایط شما از لحاظ بیمه و دریافت حداقل میزان حقوق با سایر افراد متفاوت خواهد بود.

در صورتی که در یک شرکت مشغول به فعالیت هستید بیمه شما توسط خود شرکت ثبت خواهد شد. اما خود شما هم می توانید به طریق مراجعه به وب سایت های مخصوص برای بیمه ثبت نام کنید.

میزان حقوق و دستمزد کار در ایتالیا

در کشور ایتالیا برای شاغلین حقوق حداقلی تعریف نمی‌شود. در واقع پس از شروع به کار؛ بر اساس مهارت و توانایی های افراد میزان دستمزد مشخص خواهد شد.

بنابراین هر کس در هر جایگاهی که قرار دارد بر اساس میزان فعالیت و توانایی هایی که از خود به نمایش می‌گذارد می‌تواند دستمزد بیشتری دریافت کند و البته بر اساس قوانین کار در ایتالیا میزان حقوقی که هر فرد دریافت می کند باید مناسب گذران زندگی باشد.

ساعات کار در ایتالیا

 بر اساس قوانین کار در کشور ایتالیا محدودیتی برای ساعت کاری وجود ندارد اما متوسط فعالیت هر فرد ۴۰ ساعت در هفته است. البته میزان حقوق اضافه کاری نیز متغیر خواهد بود.

ساعت اضافه کاری در سال نباید بیش از ۲۵۰ ساعت باشد. بر اساس کاری که در آن مشغول هستید ساعت کاری بین ۸ تا ۱۲ ظهر  و ۳ تا ۸ بعد از ظهر است.

با ما تماس بگیرید

برای دریافت خدمات مربوط به دریافت ویزای کار در ایتالیا می توانید از مشاوران برجسته مجموعه وقت ویزا کمک بگیرید.

آنها با برخورداری از مهارت و تجربه فوق‌العاده بالا به شما کمک می‌کنند تا تمامی فرایندهای مربوط به دریافت وقت سفارت و آماده سازی مدارک را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهید.

بیشتر بخوانید : وقت سفارت استرالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *