خانه / ویزای شینگن / سفر به اروپای واقعی با ویزای شینگن چک

سفر به اروپای واقعی با ویزای شینگن چک

سفر به اروپای واقعی با ویزای شینگن چک

سوال اولی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که اروپای واقعی کجاست؟ اروپای واقعی در حقیقت همان جمهوری چک است. این کشور کوچک با حفظ فرهنگ و تمدن خود محل مناسبی برای نمایش همان اروپای قدیم است. جمهوری چک دارای تاریخی کهن می باشد و این را از ساختمان ها و بناهایی که از گذشته به یادگار مانده اند می توان دریافت.

سفر به جمهوری چک مناسب افرادی است که از تورهای اروپایی معمولی خسته شده اند و می خواهند با اروپای واقعی آشنا شوند. در سفر به این کشور می توانید جاذبه های طبیعی و غیر طبیعی بسیاری را ببینید و با فرهنگ مردم آشنا شوید. جمهوری چک سالیان دراز تحت حکومت رومیان بوده است و هنوز هم آثاری از آن ها در این کشور به چشم می خورد.

برای سفر به چک باید اقدام به اخذ ویزای شینگن چک کنید. همان طور که می دانید کشور چک در حوزه شینگن قرار دارد و برای سفر به آن باید ویزای شینگن چک را داشته باشید. حال سوال مهم این است که چگونه می توان ویزای شینگن چک را اخذ کرد. برای اخذ ویزای شینگن باید ابتدا وقت سفارت چک را داشته باشید.

برای اخذ وقت سفارت کافی است تا با مشاورین مجرب ماکان سیر آسمان در پشتیبانی سایت VaghteVisa تماس حاصل نمایید. مشاورین ما این جا هستند تا در کمترین زمان ممکن شما موفق به اخذ ویزای این کشور شوید. کافی است تا با ما تماس بگیرید. وقت سفارت به شما این امکان را می دهد تا در تاریخی مشخص به سفارت مراجعه نمایید.

ویزای شینگن چک

 

 

ترکیب تاریخ و تمدن در چک

در هر گوشه ای از کشور چک که باشید شاهد تاریخ غنی این کشور خواهید بود. ساختمان ها و بسیاری از بناها دارای بافت قدیمی هستند و آثاری از حکومت های مختلف در این کشور باقی مانده است. فرهنگ و تمدن در کشور چک دارایی های این مردم هستند و به خوبی از این دو یادگار مراقبت کرده اند.

یکی از حکومت هایی که آثارش به وضوح در این کشور دیده می شود، حکومت رومیان باستان است. این کشور با این که محصور در خشکی است اما اقتصادی رو به رشد دارد. کشور چک درست در اروپای مرکزی واقع شده است. همسایه های این کشور در تاریخ و فرهنگ آن نیز تاثیر گذار بوده اند که از مهم ترین آن ها می توان به اتریش و هلند و آلمان اشاره کرد.

مردم کشور چک را مردمانی ضد دین می خوانند. در طول تاریخ بارها و بارها این مردم در این زمینه نظر خود را ثابت کرده اند. در حقیقت اگر بخواهیم نامی از کم مذهبی ترین مردم جهان ببریم بی شک باید به مردم این کشور اشاره کنیم. در نظر سنجی اخیر صورت گرفته در این کشور آمده است که تنها ده درصد از مردم به وجود خداوند باورد دارند.

 

 

شهری در سایه قلعه ی پراگ

یکی از مهم ترین شهرهای کشور چک، پایتخت بی نظیر آن یعنی شهر پراگ است. پراگ که به الماس شهرهای اروپایی نیز شناخته می شود دارای جاذبه های بی نظیری است. از مشهورترین جاذبه های این شهر می توان به قلعه پراگ اشاره کرد. این قلعه بزرگ در ارتفاعات شهر ساخته شده است و شهر در زیر سایه آن نفس می کشد.

نمی توان تنها نام قلعه را به این مکان اختصاص داد زیرا خود به تنهایی مانند شهری است که به عنوان اقامت گاه استفاده می شده است. این قلعه دارای تعدادی کاخ و ساختمان های مختلف است که هر کدام مورد استفاده کاری قرار می گرفته. در  طول تاریخ این مکان یکی از قلعه های مردم علاقه حکمرانان بوده است.

قدمیت این قلعه به قرن نهم برمی گردد و گویا تا کنون بیش از چهار بار مورد بازسازی قرار گرفته است. اگر در کتاب گینس کمی جست و جو کنید بی شک نام این قلعه را خواهید یافت که همراه با کلیساهای زیبا و دیدنی و کاخ های مجللش در آن ثبت شده است. از دیگر جاذبه های شهر پراگ می توان به پل خوش منظره چارلز یا همان پل عشاق اشاره کرد.

 

 

دانشگاه وست بوهمیا در پلزن

شهر پلزن به عنوان چهارمین شهر بزرگ کشور چک شناخته می شود. این شهر کوچک محل تولد بزرگترین کنیسه دین یهود است. تالار این شهر به سبک رنسانس ساخه شده است و از موزه تا هر آنچه که یک شهر باید داشته باشد را داراست. یکی از شهرهایی که به عنوان مرکز جنب و جوش در کشور چک شناخته می شود همین شهر است.

اما می خواهیم به مهم ترین نکته این شهر یعنی دانشگاه وست بوهمیا در بلژن اشاره کنیم. این دانشگاه در حقیقت معتبرترین دانشگاه حقوق در کشور چک می باشد که با نام وست بوهمیا مشهور است. یکی از علت هایی که شهر بلژن پر جنب و جوش شده است وجود دانشگاه وست بوهمیا در دل این شهر است. هر سال تعداد زیادی از دانشجویان به همین خاطر وارد این شهر می شوند.

 

 

اولوموس و فواره های شش گانه

در عصر امپراتوری رم دژ محکمی درساخته شد. این دژ محکم با نام رومی ژولیوس شناخته می شود. با گذشت زمان نام این دژ به اولوموس تغییر یافت و امروزه این دژ را به عنوان شهری زیبا می شناسند. این شهر با خانه های رنگی که هر کدام با رنگ های نارنجی، قرمز، قهوه ای و … ساخته شده است؛ جان گرفته و مورد استقبال گردشگران واقع شده است.

ساخت این دژ به قرن دوازدهم باز میگردد و در هر گوشه از این شهر بناهایی که به مذاهب مختلف برمیگردد، دیده می شود. این شهر دارای جاذبه های زیادی است که می توان چند روزی را به گردش در آن گذراند و با دیدن این جاذبه ها هنر و تاریخ را در کنار هم دید. اروپای واقعی درست همین کشور چک است.

 

مطلب پیشنهادی

درباره ویزای شینگن لیتوانی

لیتوانی کشوری در قلب اروپا ویزای شینگن لیتوانی به شما این امکان را می دهد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *