خانه / ویزای شینگن / ویزای شینگن نروژ فوری و ارزان + آموزش مراحل صفر تا صد

ویزای شینگن نروژ فوری و ارزان + آموزش مراحل صفر تا صد

نروژ یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی است که از موسسین سازمان ملل متحد و از اعضای ناتو و اتحادیه اروپا است. نروژ در معاهده شنگن نیز عضو هست بنابراین برای سفر به نروژ ملزم به اخذ ویزای شینگن نروژ هستیم. اگر تا به حال به کشورهای عضو معاهده شنگن سفر نکرده اید ممکن است که اطلاعات چندانی در مورد معاهده شنگن و ویزای شنگن نداشته باشید. در این مطلب خواهیم دید که منظور از معاهده شنگن و ویزای شینگن نروژ چیست؛ سپس با مزایای اخذ ویزای شینگن نروژ آشنا خواهیم شد.

معاهده شنگن و ویزای شینگن نروژ

منظور از معاهده شنگن ، معاهده ای است که بین تعدادی از کشورهای اروپایی منعقد شده است که به موجب آن شهروندان کشورهای عضو معاهده بدون اخذ ویزا می توانند به مدت نود روز در هریک از کشورهای عضو معاهده اقامت داشته باشند. از طرف دیگر شهروندان کشورهایی که در معاهده شنگن عضو نیستند اگر ویزای شنگن یکی از کشورهای عضو معاهده را دریافت کنند به موجب آن می توانند به تمام کشورهای عضو معاهده سفر کنند. بنابراین می توان گفت که معاهده شنگن به نوعی خالق اروپای بدون مرز است.

شایان ذکر هست که معاهده شنگن اولین بار در سال ۱۹۸۵ بین پنج کشور اروپایی آلمان، فرانسه، بلژیک، هلند و لوکزامبورگ بسته شد اما بعدها کشورهای بیشتری از قبیل ایتالیا، اسپانیا، لهستان، پرتغال، یونان، دانمارک، جمهوری چک، فنلاند، مجارستان، اسلواکی، ایسلوونی، لتونی، لیتوانی، سوئد، ایسلند و مالت به این معاهده پیوستند که امروزه به مجموع کشورهای عضو معاهده شنگن، منطقه شنگن گفته می شود. بنابراین با دریافت ویزای شینگن نروژ می توان به نروژ و تمام منطقه شنگن سفر کرد. البته ویزای شینگن نروژ در انواع متفاوتی قابل دریافت است که هرکدام از آنها کاربرد خاص خود را دارند.

ویزای شینگن نروژ

ویزای شینگن نروژ

به طور کلی ویزای شینگن نروژ در سه نوع عادی، محدود و ملی صادر می شود. اگر می خواهید حداکثر سه ماه در نروژ یا در سایر کشورهای منطقه شنگن اقامت داشته باشید باید ویزای شنگن عادی دریافت کنید. در واقع ویزای شنگن عادی، نوعی ویزای اقامتی است که در هر نوبت حداکثر سه ماه اعتبار دارد و مجوز ورود به تمام کشورهای منطقه شنگن است. اما اگر قصد دارید که فقط به نروژ و تعداد معینی از کشورهای واقع در منطقه شنگن سفر کنید بهتر است که برای اخذ وقت سفارت نروژ و ویزای شینگن نروژ نوع محدود درخواست دهید زیرا ویزای شنگن محدود نروژ مجوز ورود به نروژ و کشورهایی است که اسم آنها در ویزا ذکر شده است.

به عنوان مثال اگر می خواهید به نروژ و سوئد سفر کنید باید ویزای شینگن نروژ نوع محدود را دریافت نمایید و از سفارت تقاضا کنید که نام سوئد را هم داخل ویزا قید کند. لازم به ذکر است که اعتبار ویزای شنگن محدود نیز مانند ویزای شنگن عادی در هر نوبت حداکثر سه ماه است. دقت داشته باشید که ویزاهای شنگن عادی و محدود هم به صورت سینگل و هم به صورت مالتیپل صادر می شوند که به موجب اخذ ویزای شینگن نروژ عادی در قالب سینگل فقط یک مرتبه حق ورود و خروج از مرزهای نروژ را خواهید داشت اما با اخذ ویزای شینگن نروژ محدود در قالب مالتیپل می توانید چند مرتبه از مرزهای نروژ رفت و آمد کنید البته تا زمانی که ویزا اعتبار داشته باشد. اما چنانچه قرار است که برای مدت زمانی طولانی در نروژ اقامت داشته باشید باید ویزای شنگن ملی داشته باشید.

در واقع ویزای شنگن ملی برای افرادی مناسب است که می خواهند برای ادامه تحصیل، کار کردن و… به نروژ سفر کنند و به همین دلیل ویزای شنگن ملی خود دارای انواع متفاوتی مانند ویزای تحصیلی، ویزای کاری و… است. ضمناً با استفاده از ویزای شنگن ملی حق ورود به سایر کشورهای عضو معاهده شنگن را نیز خواهید داشت.

اخذ ویزای شینگن نروژ علاوه بر اینکه می تواند شما را مهمان تمام کشورهای منطقه شنگن کند؛ نویدبخش مزایای دیگری نیز هست که در بخش بعدی مقاله به آنها اشاره می کنیم.

 

مزایای اخذ ویزای شینگن نروژ

همانطور که گفته شد؛ اخذ ویزای شینگن نروژ راهی برای ورود به همه کشورهای منطقه شنگن اعم از ایتالیا، اسپانیا، لهستان، آلمان، فرانسه، دانمارک، جمهوری چک، مجارستان، سوئد، یونان، فنلاند، اسلواکی، اسلوونی، ایسلند، لیتوانی، لتونی و مالت است. اما مزایای ویزای شینگن نروژ به همینجا ختم نمی شود. به عنوان مثال اگر ویزای شینگن نروژ را به صورت مالتیپل دریافت کنید و با استفاده از آن یک مرتبه از مرزهای نروژ عبور و مرور کنید؛ آنگاه با استفاده از همین ویزا می توانید به کشورهای کرواسی، مقدونیه، بلغارستان، رومانی، بوسنی و هرزه گوین، کوزوو، مونته نگرو، قبرس و آلبانی نیز سفر کنید. همچنین با استفاده از ویزای شینگن نروژ حق ورود به کشورهای موناکو، آندورا، سان مارینو و واتیکان را نیز خواهید داشت. علاوه بر اینها اگر موفق به اخذ ویزای شینگن نروژ شوید؛ تعدادی از کشورهای واقع در آمریکای مرکزی نیز به شما اجازه ورود می دهند.

اگر می خواهید با اخذ تنها یک ویزا مسافر تمام کشورهای نامبرده شوید باید از طریق سفارت نروژ برای اخذ ویزای شینگن نروژ اقدام کنید. بدین ترتیب که ابتدا در سایت سفارت نروژ ثبتنام نمایید و باتوجه به وقتهای آزاد سفارت و زمان سفر خود، تعیین وقت کنید؛ سپس هزینه های سفارت و هزینه صدور ویزای شینگن نروژ را به صورت اینترنتی بپردازید. بعد از پرداخت هزینه ها باید منتظر اعلام نتیجه از سوی سفارت بمانید. اگر سفارت با درخواست شما موافق باشد؛ یک تاییدیه برای شما ارسال می کند اما اگر موافق نباشد از ارسال تاییدیه خودداری می کند. بعد از گرفتن وقت سفارت نروژ باید در زمان مقرر به سفارت مراجعه کنید و مابقی مراحل اخذ ویزای شنگن را به صورت حضوری پیگیری کند.

مطلب پیشنهادی

درباره ویزای شینگن لیتوانی

لیتوانی کشوری در قلب اروپا ویزای شینگن لیتوانی به شما این امکان را می دهد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *