خانه / ویزای شینگن / ویزای شینگن فرانسه با کمترین هزینه + مراحل و مدارک مورد نیزا 2019

ویزای شینگن فرانسه با کمترین هزینه + مراحل و مدارک مورد نیزا 2019

ویزای شینگن فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای بزرگ و پیشرفته اروپایی است؛ کشوری که شاید از دید خیلی ها، کشور آمال و آرزوها تلقی می شود؛ کشوری که انتخاب اول بسیاری از مردم جهان و از جمله مردم ایران برای سفر، مهاجرت، ادامه تحصیل، کار کردن و… بشمار می رود. اما هر سفری و با هر هدفی، مقدمات خاص خود را دارد؛ یکی از اصلترین و مهمترین مقدماتی که برای سفر به فرانسه باید تدارک ببینید؛ اخذ وقت سفارت فرانسه و  ویزای شینگن فرانسه است. اگر مایلید با ویزای شینگن فرانسه و روند اخذ این ویزا آشنا شوید؛ این مطلب را بخوانید.

ویزای شینگن فرانسه

ویزای شینگن فرانسه چیست؟

ویزای شینگن فرانسه، ویزای ورود به فرانسه و منطقه شینگن است. اگر قبلاً برای دریافت ویزای شینگن اقدام کرده باشید که حتماً می دانید منظور از منطقه شینگن چیست؛ در غیر این صورت لازم است قبل از پرداختن به بحث ویزای شینگن فرانسه، توضیحاتی در مورد منطقه شینگن ارائه دهیم.

منطقه شینگن، بخشی از اروپاست که گویی هیچ مرزی در بین کشورهای واقع در این منطقه وجود ندارد. در واقع طبق معاهده ای که بین کشورهای این منطقه بسته شده است؛ شهروندان این کشورها می توانند آزادانه در سرتاسر منطقه سفر کنند؛ بدون اینکه به هیچ ویزایی نیاز داشته باشند. همچنین طبق همین معاهده، مردم کشورهای خارج از منطقه با اخذ ویزای یکی از کشورهای منطقه می تواند در کل منطقه سفر کند؛ بدون اینکه به اخذ ویزای مجدد نیاز داشته باشند. پس می توانیم اینطور تصور کنیم که بین کشورهای واقع در منطقه شینگن هیچ مرزی وجود ندارد. لازم به ذکر است که منطقه شینگن متشکل از کشورهای فرانسه، آلمان، اتریش، هلند، بلژیک، نروژ، لوکزامبورگ، سوئد، جمهوری چک، پرتغال، اسپانیا، لهستان، دانمارک، مجارستان، یونان، فنلاند، اسلوونی، لتونی، لیتوانی، ایتالیا، اسلواکی، مالت و ایسلند است. پس با اخذ ویزای شینگن فوری و ارزان فرانسه یا یکی دیگر از کشورهای منطقه شینگن می توانیم به تمام کشورهای نامبرده سفر کنیم.

 

انواع ویزای فرانسه را بشناسیم

حالا که متوجه شدید منظور از ویزا و منطقه شینگن چیست اجازه دهید به بحث اصلی مقاله یعنی ویزای شینگن فرانسه برگردیم.

همانطور که گفتیم ویزای شینگن فرانسه، راه ورود به فرانسه و منطقه شینگن است که تحت عناوین متفاوتی مانند ویزای ترانزیت فرانسه، ویزای عبوری فرانسه، ویزای توریستی فرانسه و ویزای ملی فرانسه صادر می شود. هریک از انواع ویزای فرانسه، شرایط خاص خود را دارند و متفاوت از بقیه هستند.

 • ویزای ترانزیت فرانسه

ویزای ترانزیت فرانسه، ویزای شینگن نوع A است که به موجب آن می توانید به فرانسه پرواز کنید و از فرودگاه فرانسه مسیر خود را به سمت کشوری خارج از منطقه شینگن تغییر دهید؛ یعنی حق اقامت در فرانسه یا حتی خروج از فرودگاه را نخواهید داشت. اعتبار ویزای ترانزیت فرانسه سه ماه است.

 • ویزای عبوری فرانسه

ویزای عبوری فرانسه، ویزای شینگن نوع B است که با دریافت آن می توانید به فرانسه پرواز کنید؛ از فرودگاه خارج شوید و از طریق خطوط حمل و نقل زمینی به کشوری خارج از منطقه شینگن بروید؛ یعنی حق اقامت در فرانسه را نخواهید داشت. اعتبار ویزای عبوری فرانسه نیز سه ماه است.

 • ویزای ملی فرانسه

ویزای ملی فرانسه، ویزای شینگن نوع C است که به واسطه آن می توانید به فرانسه سفر کنید و برای یک مدت معین و البته کوتاه در این کشور اقامت داشته باشید. اعتبار ویزای توریستی فرانسه هم مانند ویزاهای ترانزیت و عبوری این کشور سه ماه است.

 • ویزای ملی فرانسه

ویزای ملی فرانسه، ویزای شینگن نوع D است که ویزایی بلندمدت می باشد و به موجب آن می توانید مدتی طولانی در فرانسه اقامت داشته باشید؛ حتی تحصیل و کار کنید.

حالا که با ویزای شینگن فرانسه و انواع آن آشنا شدید بهتر است که به روند اخذ ویزا بپردازیم.

 

روند اخذ ویزای شینگن فرانسه

برای دریافت ویزای شینگن فرانسه اول باید ببینیم که به کدامیک از انواع ویزای شینگن فرانسه نیاز داریم؛ سپس برای دریافت همان نوع ویزا اقدام کنیم. در قدم اول برای اخذ ویزای موردنظر باید از سفارت فرانسه وقت مصاحبه و انگشت نگاری بگیریم؛ خوشبختانه انجام این امر به صورت اینترنتی ممکن است.

برای گرفتن وقت سفارت فرانسه ابتدا باید فرم درخواست اخذ ویزای شینگن فرانسه را از سایت رسمی این سفارت دریافت و تکمیل کنیم. پس از تکمیل فرم باید آن را به پست الکترونیکی سفارت فرانسه ایمیل کنیم. فقط توجه داشته باشید که برای تمام همسفران باید به صورت مجزا فرم مذکور را تکمیل و ارسال کنیم.

سفارت فرانسه پس از دریافت ایمیل و فرم تکمیل شده درخواست ویزای شینگن فرانسه، وقت مصاحبه را تعیین و برای ما ارسال می کند. ما و تمام همراهانمان موظفیم که در زمان تعیین شده به سفارت فرانسه مراجعه کنیم. در سفارت فرانسه از ما مصاحبه گرفته می شود و بعد باید اقدام به انگشت نگاری کنیم؛ همه ما و همسفرانمان می بایست انگشت نگاری کنیم فقط افراد زیر ۱۲ سال از انجام انگشت نگاری معاف هستند. بعد از انجام مصاحبه و انگشت نگاری باید هزینه صدور ویزای شینگن فرانسه را به صورت نقدی به سفارت بپردازیم. ضمناً باید مدارک لازم برای دریافت ویزای شینگن فرانسه را نیز تحویل سفارت دهیم که در ادامه به برخی از مهمترین مدارک لازم برای اخذ ویزا اشاره می کنیم:

 

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن فرانسه :

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا فرانسه
 • اصل و تصویر مدارک شناسایی اعم از شناسنامه و کارت ملی
 • گذرنامه که حتماً باید حداقل تا شش ماه پس از انقضای ویزای درخواست شده اعتبار داشته باشد.
 • دو قطعه عکس پرسنلی که در سال جاری گرفته شده باشد.
 • دعوتنامه اگر وجود دارد.
 • تصویر ویزاهای شینگنی که قبلاً دریافت کرده ایم البته اگر داریم.
 • گردش حساب بانکی ما به عنوان متقاضی دریافت ویزای شینگن فرانسه
 • اصل و ترجمه سند مالکیتی که نشان دهند برای بازگشت به کشور وابستگی مالی داریم.
 • گواهی شغلی که با شغل ما متناسب باشد به عنوان مثال اگر کارمند دولت هستیم باید حکم کارگزینی، اگر دانشجو هستیم باید کارت دانشجویی بین المللی، اگر صاحب یک شرکت خصوصی هستیم باید روزنامه رسمی شرکت و… را تحویل دهیم.
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • رسید رزرو هتل در فرانسه

پس از تحویل مدارک فوق الذکر به سفارت فرانسه، سفارت یک رسید به ما تحویل می دهد که تاریخ اعلام نتیجه پذیرش یا رد درخواست ما در آن قید شده است. در تاریخ مقرر باید به سفارت مراجعه کنیم و در صورت پذیرش درخواست ویزای صادر شده را دریافت نماییم؛ در غیر این صورت باید ایرادات وارده را رفع و از اول برای اخذ ویزای شینگن فرانسه اقدام به رزرو وقت سفارت این کشور کنیم.

 

جهت اخذ وقت سفارت | ویزای شینگن | ویزای کانادا و ارائه کلیه خدمات سفر با شماره های -02122360894 تماس بگیرید .

مطلب پیشنهادی

درباره ویزای شینگن لیتوانی

لیتوانی کشوری در قلب اروپا ویزای شینگن لیتوانی به شما این امکان را می دهد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *