خانه / ویزای شینگن / ویزای شینگن ایتالیا ، فوری و کمترین نرخ + نکات و مدارک مورد نیاز

ویزای شینگن ایتالیا ، فوری و کمترین نرخ + نکات و مدارک مورد نیاز

ویزای شینگن ایتالیا

ویزای شینگن ایتالیا چیست و چه مزایایی دارد؟ ویزای شینگن ایتالیا تحت چه عناوینی صادر می شود؟ برای دریافت ویزای شینگن ایتالیا به چه مدارکی نیاز داریم؟ برای اخذ ویزای شینگن ایتالیا به چه نحوی باید عمل کنیم؟اگر می خواهید پاسخ پرسش های مطرح شده را بیابید با ما همراه شوید چون قرار است امروز مفصلاً به بحث ویزای شینگن ایتالیا بپردازیم.

ویزای شینگن ایتالیا

 

ویزای شینگن ایتالیا چیست و چه مزایایی دارد؟

ایتالیا یکی از کشورهای توسعه یافته و پرجمعیت اروپاست که هر ساله پذیرای گردشگران و مهاجران زیادی از سرتاسر دنیا است؛ افرادی که به قصد تماشای شهرهای زیبای ایتالیا، تاریخ غنی این کشور، تحصیل در دانشگاه های معتبر ایتالیا، پیدا کردن شغلی مناسب با تخصص خود و… راهی این کشور اروپایی می شوند. اما ایتالیا هم مانند سایر کشورهای دنیا برای ورود و خروج اتباع کشورهای بیگانه از مرزهای خود قوانینی را وضع کرده است. طبق این قوانین مردم بسیاری از کشورها از جمله ایرانی ها برای ورود به خاک ایتالیا حتماً باید ویزا دریافت کرده باشند. در واقع قوانین معاهده شینگن و اتحادیه اروپا تعیین می کند که شهروندان کدام کشورها برای ورود به ایتالیا مستلزم اخذ ویزا هستند و مردم کدام کشورها برای سفر به ایتالیا از اخذ ویزا معاف می باشند.

طبق معاهده شینگن، مردم یکی از کشورهای عضو معاهده شینگن برای سفر به سایر کشورهای عضو معاهده از دریافت ویزا معاف می باشند اما اتباع کشورهای خارج از معاهده شینگن برای سفر به کشورهای عضو شینگن ملزم به اخذ ویزایی تحت عنوان ویزای شینگن هستند. بنابراین چون ایتالیا در معاهده شینگن عضویت دارد؛ مردم کشورهای خارج از معاهده برای ورود به ایتالیا حتماً باید ویزای شینگن ایتالیا را دریافت کرده باشند. از آنجایی که ایران هم خارج از معاهده شینگن است؛ ایرانی ها برای سفر به ایتالیا ملزم به اخذ ویزای ایتالیا هستند.

پس طبق آنچه گفته شد ویزای شینگن ایتالیا، مجوز ورود به ایتالیا است اما ویزای شینگن ایتالیا می تواند نقش مجوز ورود به چندین کشور بزرگ و کوچک دیگر را نیز ایفا کند. در واقع طبق معاهده شینگن اگر فردی موفق به اخذ ویزای شینگن یکی از کشورهای عضو معاهده شود می تواند با استفاده از همان ویزا به سایر کشورهای عضو معاهده نیز سفر کند. پس با دریافت ویزای شینگن ایتالیا می توانیم به دیگر کشورهای عضو شینگن یعنی فرانسه، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، پرتغال، لهستان، اسپانیا، فنلاند، مجارستان، جمهوری چک، اتریش، یونان، دانمارک، مالت، اسلواکی، اسلوونی، لیتوانی، لتونی و آلمان نیز سفر کنیم.

علاوه بر این ویزای شینگن ایتالیا می تواند شما را وارد کشورهای اروپایی سان مارینو، واتیکان، آندورا و موناکو و چند کشور واقع در آمریکای مرکزی نیز کند.

مزایای ویزای شینگن به همین ها ختم نمی شود؛ در واقع اگر بتوانید ویزای شینگن ایتالیا را به صورت دو بار ورود یا چند بار ورود دریافت کنید و با استفاده از آن یک بار وارد خاک ایتالیا بشوید؛ بعد می توانید به کشورهای رومانی، کرواسی، صربستان، قبرس، مونته نگرو، بوسنی و هرزه گوین، بلغارستان، کوزوو، آلبانی و مقدونیه نیز سفر کنید.

حالا که با ویزای شینگن ایتالیا و مزایای این ویزا آشنا شدید اجازه دهید ببینیم که ویزای شینگن ایتالیا در چه انواعی صادر می شود.

 

ویزای شینگن ایتالیا تحت چه عناوینی صادر می شود؟

ویزای  ایتالیا بسته به هدف شخص از سفر به ایتالیا در چهار نوع مختلف و تحت عناوین گوناگون صادر می شود.

 • اگر شخص قصد اقامت در شهرهای ایتالیا را ندارد و فقط می خواهد به ایتالیا سفر کند و از آنجا به کشور دیگری برود باید ویزای شینگن ایتالیا نوع A یا B را دریافت کند. اگر لازم است که شخص از فرودگاه ایتالیا خارج شود و از راه زمینی به کشور مقصد سفر کند باید ویزای نوع B را اخذ کند ولی اگر لازم نیست که از فرودگاه خارج شود و کافی است که از همان فرودگاه به کشور مقصد برود باید ویزای نوع A را دریافت کند.
 • اما اگر شخص به قصد گردشگری و سفری نهایتاً سه ماهه راهی ایتالیا است باید برای دریافت ویزای ایتالیا نوع C اقدام کند.
 • چنانچه شخص برای تحصیل، کار کردن و… می خواهد به ایتالیا سفر کند یعنی به اقامت طولانی مدت در خاک ایتالیا نیاز دارد باید ویزای شینگن ایتالیا نوع D را دریافت نماید.

پس طبق آنچه گفتیم برای اخذ ویزای ایتالیا اول باید ببینیم که به چه نوع ویزایی نیاز داریم و سپس برای دریافت همان نوع ویزای شینگن ایتالیا درخواست دهیم. البته برای دریافت ویزای شینگن ایتالیا اول باید یک سری مدرک را فراهم کنید تا به سفارت ایتالیا تحویل دهید. اگر مایلید بدانید که برای اخذ ویزای شینگن ایتالیا به چه مدارکی نیاز دارید؛ ادامه مطلب را بخوانید.

مدارک مورد نیاز ویزای ایتالیا

 

برای دریافت ویزای شینگن ایتالیا به چه مدارکی نیاز داریم؟

همانطور که گفتیم برای ورود به ایتالیا ملزم به اخذ ویزای شینگن ایتالیا هستیم اما وقتی که بخواهیم برای دریافت ویزای شینگن این کشور اقدام کنیم حتماً باید یک سری مدرک را به سفارت ایتالیا تحویل دهیم که این مدارک عبارتند از:

 • مدارک شناسایی اعم از شناسنامه و کارت ملی
 • فرم اداری اخذ ویزای شینگن ایتالیا (برای دریافت ویزای شینگن فوری ایتالیا باید به سایت سفارت ایتالیا مراجعه کنیم)
 • گذرنامه ایرانی (گذرنامه ما به عنوان متقاضی دریافت ویزای شینگن ایتالیا باید حداقل تا سه ماه پس از انقضای ویزای تقاضا شده اعتبار داشته باشد)
 • دو قطعه عکس پرسنلی (عکس باید زمینه سفید و مربوط به سال جاری باشد)
 • گواهی بانکی و گردش حساب بانکی که نشان دهد ما به عنوان متقاضی دریافت ویزای شینگن توان پرداخت هزینه های سفر را داریم.
 • سند خانه، زمین یا اتومبیلی که نشان دهد ما برای بازگشت به کشور از انگیزه مالی برخوردار هستیم.
 • اگر قبلاً هم ویزای شینگن یکی از کشورهای عضو معاهده شینگن را دریافت کرده باشیم باید تصویر این ویزاها را هم تحویل دهیم.
 • رسید رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما به ایتالیا
 • رسید رزرو هتل در ایتالیا
 • بیمه مسافرتی (بیمه مسافرتی باید هزینه های اضطراری را در کل مدت سفر پوشش دهد)
 • گواهی شغلی متناسب با شغل ما به عنوان متقاضی دریافت ویزای شینگن ایتالیا
 • کلیه مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شود ، و ترجمه مدارک را به سفارت ارائه دهید.

همانطور که بیان کردیم با فراهم کردن مدارک فوق الذکر می توانیم برای اخذ ویزای شینگن فوری ایتالیا اقدام کنیم اما برای اینکه با نحوه انجام این امر آشنا شوید باید ادامه مطلب را بخوانید.

(دانلود چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای شینگن،کلیـــک کنید)

برای اخذ ویزای شینگن ایتالیا به چه نحوی باید عمل کنیم؟

برای دریافت ویزای شنگن ایتالیا حتماً باید از سفارت این کشور واقع در تهران خیابان آفریقا وقت مصاحبه و انگشت نگاری بگیریم؛ البته برای گرفتن وقت لازم نیست که حضوراً به سفارت مراجعه کنیم. در واقع برای رزرو وقت سفارت ایتالیا باید به سایت رسمی سفارت مراجعه کرده و وارد بخش اخذ ویزای شینگن ایتالیا شویم و پس از ساخت یک حساب کاربری یکی از وقت های آزاد سفارت را رزرو نماییم. در نهایت باید در وقت رزرو شده برای مصاحبه و انگشت نگاری به سفارت برویم. اگر مدارک ما برای دریافت ویزای شینگن ایتالیا کامل باشند؛ می توانیم افسر سفارت را برای صدور ویزا متقاعد کنیم و سفری خوش را تجربه نماییم.

جهت اخذ وقت سفارت | ویزای شینگن | ویزای کانادا و ارائه کلیه خدمات سفر با ما تماس بگیرید .

مطلب پیشنهادی

درباره ویزای شینگن لیتوانی

لیتوانی کشوری در قلب اروپا ویزای شینگن لیتوانی به شما این امکان را می دهد …

14 دیدگاه

 1. اگر دانش اموزی قصد سفر داشته باشه ویزای شینگن براش صادر میشه؟

  • سلام بله اگر به همراه پدر مادر خود که شرایط شینگن رو داشته باشن سفر کنه و بتونه وثیقه خروج از کشور ارائه بده مشکلی نداره

 2. سلام…
  وقت بخیر…
  موسسه شما، در خصوص چه مدارکی کمک میکند؟…
  و تا چه زمانی همراه مراجعه کننده می باشد؟
  و همچنین مبالغ قرارداد غالبا چه مقدار هست؟
  ممنونم از انرژی و وقتی که میگذارید.

  • سلام روزتون بخیر
   ما پیشنهاد میکنیم شما به صورت حضوری تشریف بیارید و مدارکی که دارین رو بیارید چک کنیم کمبود مدارک مشخص بشه تا بهتر بتونیم کمکتون کنیم.

 3. سلام
  برای عید نوروز ۹۸ بخوایم سفر کنیم باید چه تاریخی بریم سفارت؟ به این تاریخ میرسم؟

 4. سلام برای هزینهای که دریافت میکنین چه خدماتی ارایه میدین؟ ۹۰۰تومن؟

 5. سلام برای سفر عید نوروز از چه زمانی باید برای ویزا درخواست بدیم؟

 6. سلام اگر بخواهیم خانوادگی اقدام کنیم فقط یکی از اعضا ثبت نام کنه کافیه؟ برای وقت گرفتن؟ یا همه باید ثبت نام کنن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *