خانه / ویزای شینگن / ویزای شینگن اسپانیا ، فوری و ارزان + جدیدترین شرایط و مدارک لازم

ویزای شینگن اسپانیا ، فوری و ارزان + جدیدترین شرایط و مدارک لازم

ویزای شینگن اسپانیا

ویزای شینگن اسپانیا، یکی از ویزاهای محبوب آسیایی هاست. در واقع بحث مهاجرت به اسپانیا و اخذ ویزای شینگن اسپانیا به یکی از مباحث پرطرفدار دنیای مهاجرت تبدیل شده است؛ به همین دلیل ما نیز تصمیم گرفتیم که امروز در مورد ویزای شینگن اسپانیا صحبت کنیم و اطلاعات نسبتاً مفصلی در این مورد ارائه دهیم. اگر شما هم از طرفداران و البته متقاضیان ویزای شینگن اسپانیا هستید با ما همراه شوید تا پاسخ بخشی از سوالات خود را بگیرید. در این مقاله ابتدا خواهیم دید که ویزای شینگن اسپانیا چه نوع ویزایی است و تحت چه عناوینی صادر می شود؛ سپس با مزایای ویزای شینگن اسپانیا آشنا می شویم؛

در بخش بعدی مقاله از روند اخذ وقت سفارت اسپانیا و  ویزای شینگن اسپانیا آگاه خواهیم شد و در پایان با مدارک لازم برای دریافت ویزای شینگن اسپانیا آشنا می شویم.

ویزای شینگن اسپانیا

ویزای شینگن اسپانیا چه نوع ویزایی است و تحت چه عناوینی صادر می شود؟

اسپانیا را به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشکران و دانشجویان دنیا می شناسیم؛ همچنین اسپانیا توانسته خود را به عنوان یکی از مقاصد اصلی کارگران کشورهای آسیایی و توسعه نیافته نیز معرفی کند. به هر حال فرقی نمی کند که افراد به چه منظوری قرار است به اسپانیا سفر کنند؛ در هر صورت برای ورود به خاک اسپانیا ملزم به اخذ ویزای شینگن فوری اسپانیا هستند زیرا این کشور یکی از هم پیمانان معاهده شینگن است و به همین دلیل به غیر از شهروندان منطقه شینگن، مابقی افراد برای سفر به اسپانیا حتماً باید ویزای فوری شینگن اسپانیا را دریافت کرده باشند.

اما اینکه می گوییم فرقی نمی کند به چه منظوری می خواهید به اسپانیا سفر کنید اصلاً بدین معنا نیست که همگی شما باید ویزای یکسانی را دریافت کنید زیرا ویزای اسپانیا تحت عناوین مختلفی صادر می شود؛ که هرکدام از آنها با هدف و سفری خاص همخوانی دارند و شما برای دریافت ویزای اسپانیا حتماً باید با انواع این ویزا آشنا شوید تا بتوانید ویزایی متناسب با سفر خود دریافت کنید.

ویزای اسپانیا در انواع A، B، C و D صادر می شود که به موجب هریک از آنها از مزایای متفاوتی برخوردار می شوید.

 • ویزای اسپانیا نوع A که با عنوان ویزای ترانزیت اسپانیا نیز صادر می شود به شما این امکان را می دهد که از راه هوایی وارد اسپانیا شوید و بدون اینکه از فرودگاه خارج شوید؛ اسپانیا را به سمت کشوری خارج از منطقه شینگن ترک کنید. اعتبار این نوع ویزای شینگن اسپانیا نود روز است.
 • ویزای شینگن اسپانیا نوع B که با نام ویزای عبوری اسپانیا نیز شناخته می شود هم به شما اجازه اقامت در اسپانیا را نمی دهد. در واقع با استفاده از این نوع ویزای شینگن اسپانیا می توانید از راه هوایی وارد اسپانیا شوید؛ از فرودگاه خارج شوید و از طریق راه های زمینی اسپانیا را به مقصدی واقع در خارج از منطقه شینگن ترک کنید. اعتبار ویزای اسپانیا نوع B هم نود روز است.
 • ویزای اسپانیا نوع C که تحت عنوان ویزای توریستی اسپانیا نیز صادر می شود به گردشگران تعلق می گیرد. با استفاده از این نوع ویزای شینگن اسپانیا می توانید به مدت نود روز در اسپانیا اقامت داشته باشید.
 • ویزای شینگن اسپانیا نوع D که ویزای ملی یا بلندمدت اسپانیا نام دارد به دانشجویان، تجار و افرادی که لازم است به صورت طولانی مدت در اسپانیا اقامت داشته باشند و بارها از مرزهای اسپانیا رفت و آمد کنند؛ اختصاص دارد.

جالب است بدانید که ویزای اسپانیا علاوه بر اینکه مجوز ورود به خاک اسپانیا محسوب می شود؛ امتیازهای دیگری نیز به همراه می آورد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

 

مزایای ویزای شینگن اسپانیا

ویزای شینگن فوری ارزان اسپانیا می تواند نقش جواز ورود به خاک حدوداً چهل کشور دنیا را ایفا کند. در حقیقت با اخذ ویزای شینگن اسپانیا می توانید به تمام کشورهای منطقه شینگن یعنی به کشورهای ایتالیا، آلمان، یونان، فرانسه، اتریش، بلژیک، هلند، نروژ، لوکزامبورگ، لهستان، پرتغال، مجارستان، جمهوری چک، اسلواکی، فنلاند، سوئد، اسلوونی، ایسلند، لتونی، مالت و لیتوانی هم سفر کنید. علاوه بر این اجازه ورود به کشورهای سان مارینو، موناکو، واتیکان، آندورا و چند کشور آمریکای مرکزی را نیز خواهید یافت. ضمناً اگر با استفاده از ویزای شینگن اسپانیا یک مرتبه وارد اسپانیا شوید بعد می توانید با همان ویزا به کشورهای آلبانی، قبرس، رومانی، کرواسی، صربستان، بلغارستان، بوسنی و هرزه گوین، مقدونیه، کوزوو و مونته نگرو نیز سفر کنید. بنابراین ویزای شینگن اسپانیا، مزایای بیشماری به ارمغان می آورد ولی اجازه دهید ببینیم که برای برخورداری از این امتیازها باید به چه نحوی عمل کنیم.

 

روند دریافت ویزای شینگن اسپانیا

برای دریافت ویزای شینگن اسپانیا ابتدا باید از سفارت اسپانیا واقع در تهران وقت مصاحبه گرفت. برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا باید به سایت رسمی این سفارت مراجعه کرد و پس از ساخت حساب کاربری اقدام به تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن اسپانیا کرد. در ثبت اطلاعات باید نهایت دقت را داشت چون در صورت بروز اشتباه ممکن است که افسر سفارت صلاحیت شما را تایید نکند و در نتیجه از ویزای شینگن اسپانیا محروم شوید.

پس از تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن اسپانیا باید با بررسی لیست وقت های آزاد سفارت، وقتی مناسب را انتخاب کرد. اگر سفارت وقت انتخاب شده را تایید کند؛ برای انجام مصاحبه، تحویل مدارک (که در ادامه به آنها اشاره می کنیم) و پرداخت هزینه صدور ویزای شینگن اسپانیا باید در روز و ساعت مقرر به سفارت اسپانیا مراجعه کنید. لازم به ذکر است که سفارت اسپانیا در تهران، دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، کوچه اول شرقی قرار دارد.

حدوداً دو هفته بعد از مصاحبه، سفارت نتیجه درخواست شما را از طریق ایمیل اطلاع خواهد داد. فقط توجه داشته باشید که در ایام شلوغ ممکن است که اعلام نتیجه تا شش هفته نیز به طول انجامد؛ پس برای دریافت ویزای شینگن اسپانیا به موقع اقدام کنید.

اما همانطور که گفتیم در روز مصاحبه باید یک سری مدرک هم به سفارت اسپانیا تحویل دهید؛ اگر می خواهید بدانید که چه مدارکی باید ادامه مطلب را بخوانید.

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای شینگن اسپانیا

 • اصل و تصویر شناسنامه ایرانی
 • گذرنامه (گذرنامه باید حداقل تا شش ماه پس از اتمام اعتبار ویزای شینگن اسپانیا تاریخ داشته باشد؛ ضمناً باید کپی صفحات اول، دوم و صفحاتی که مهر ویزا خورده اند را نیز تحویل دهید)
 • دو قطعه عکس سه در چهار (عکس باید رنگی، زمینه سفید، مربوط به سال جاری و تمام رخ باشد)
 • معرفی نامه شغلی (تصویر آخرین حکم کارگزینی برای کارمندان بخش های دولتی، تصویر آخرین فیش حقوقی برای کارمندان بخش های خصوصی، روزنامه شرکت برای صاحبان شرکت های خصوصی، کارت دانشجویی بین المللی برای دانشجویان و…)
 • رسید رزرو قطعی بلیط رفت و برگشت به اسپانیا
 • واچر رسمی هتل
 • سند مالکیت خانه، زمین، اتومبیل و…
 • دعوتنامه (در صورت وجود)
 • لیست گردش مالی حساب بانکی در چند ماه گذشته

جهت اخذ وقت سفارت | ویزای شینگن | ویزای کانادا و ارائه کلیه خدمات سفر با شماره02122360894  تماس بگیرید .

مطلب پیشنهادی

درباره ویزای شینگن لیتوانی

لیتوانی کشوری در قلب اروپا ویزای شینگن لیتوانی به شما این امکان را می دهد …

3 دیدگاه

 1. سلام.من قصد گرفتن ویزای توریستی اسپانیا را دارم،دعوتنامه از شخص اهل اسپانیا را دارم و همه هزینه های سفر و محل اقامت من در کل سفر را بر عهده میگیرد.آیا با وجود دعوتنامه الزامی است داشتن گردش حساب بانکی و سند ملک ؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • سلام روزتون بخیر
   بله نیاز هست که طبق درخواست سفارت مدارک مالی و شغلی به سفارت ارائه بدین.

 2. سلام
  ممنون میشم منو راهنمایی کنید که آیا بدون مدارک میشه ویزا گرفت یا خیر و اینکه ویزای تضمینی بدون نیاز به مدارک اصلا وجود داره ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *