خانه / ویزای شینگن / ویزای شنگن هلند ، مدارک و شرایط + هزینه های 2019

ویزای شنگن هلند ، مدارک و شرایط + هزینه های 2019

نحوه اخذ ویزای شنگن هلند یکی از مباحث رایج در دنیای مهاجرت است. در واقع جاذبه های توریستی، تجاری، علمی و… هلند باعث شده اند که هرساله عده زیادی از مردم جهان برای دیدن هلند یا سکونت در هلند راهی این کشور شوند. اما طبق قوانین دولت هلند، ورود افراد خارجی به این کشور منوط به اخذ ویزا است. البته چون هلند در معاهده شنگن عضو هست؛ شهروندان کشورهای واقع در منطقه شنگن برای سکونت کمتر از نود روز در هلند از اخذ ویزا معاف هستند ولی اتباع سایر کشورها برای ورود به خاک هلند ملزم به اخذ ویزای شنگن هلند هستند. بنابراین ایرانیها نیز برای سفر به هلند ابتدا باید وقت سفارت هلند و به دنبال آن ویزای شنگن هلند را دریافت کنند.

 

ویزای شنگن هلند

ویزای شنگن هلند نزد مردم کشور ما نیز محبوبیت خاصی دارد. با کسب اطلاعاتی اندک در مورد موقعیت کشور هلند متوجه خواهید شد که ازدیاد متقاضیان ویزای شنگن اتریش کاملاً طبیعی است. در این مطلب ابتدا در مورد دلایل سفر به هلند توضیحاتی ارائه می شود؛ سپس انواع ویزای شنگن هلند معرفی خواهند شد.

 

چرا به هلند سفر می کنید؟

طبق آمار منتشر شده، هلند یکی از مقاصد اصلی مسافران و مهاجران در دنیا است. دلایل زیادی وجود دارد که به جذب گردشگران یا مهاجران به سمت و سوی هلند منجر می شوند. بدون شک هلند یکی از کشورهای موردعلاقه توریستها است؛ به گونه ای که در هر سال حدود چهارده میلیون نفر برای تماشای جاذبه های گردشگردی هلند به این کشور سفر می کنند. می توان از آب و هوای هلند در کنار یادگارهای عصر طلایی هلند به عنوان مهمترین عوامل جذب توریست به این کشور نام برد.

آثار به جا مانده از عصر طلایی بیش از آنکه در معماری هلند هویدا باشند؛ در فرهنگ و ادب این کشور تلولو می کنند؛ به گونه ای که از این دوران به بعد، هلند به عنوان یکی از پایتختهای فرهنگی اروپا شناخته شد و تماشای چنین کشوری می تواند رویای دوستداران گردشگری باشد. علاوه بر این مزارع گلهای هلند نیز عامل دیگری برای جذب توریست بشمار می روند؛ مزارعی نظیر مزارع لاله هلند که شهرتی جهانی دارند؛ به گونه ای که در زمان برگزاری جشنواره های گل لاله در این کشور، خیل عظیمی از توریستها به سمت هلند روانه می شوند.

ویزای شنگن هلند

ویزای تضمینی هلند :

علاوه بر توریستها، افراد زیادی با رویای تحصیل در هلند اقدام به اخذ ویزای شنگن هلند می کنند. به طور کلی ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی نزد قشر تحصیلکرده از محبوبیت بالایی برخوردار است. از نظر علمی، هلند موقعیت قابل توجهی در بین کشورهای اروپایی دارد؛ به گونه ای که در سال ۲۰۱۷ به عنوان هفتمین کشور برتر جهان از لحاظ سطح کیفیت نظام آموزشی معرفی شد. کشور هلند چنین رتبه ای را مرهون فراهم کردن امکانات آموزشی مطلوب، برقراری ارتباط بین دانشگاه و صنعت و ایجاد ارتباط بین دانشگاه های هلندی با سایر شبکه های آموزشی در اروپا است. در حال حاضر دانشگاه های هلند مانند دانشگاه آمستردام و دانشگاه گرونینگن، موقعیت قابل قبولی در اروپا و دنیا دارند.

از طرف دیگر چون بیش از نود درصد از مردم هلند علاوه بر زبان هلندی به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند؛ دانشجویان خارجی در برقراری ارتباط با بومی های هلند مشکلی نخواهند داشت. بنابراین اصلاً عجیب نیست که دانشگاه های هلند یکی از مقاصد اصلی قشر تحصیلکرده در دنیا باشند. از طرف دیگر دولت هلند به دانشجویان خارجی اجازه انجام کارهای پاره وقت را می دهد و بدین ترتیب دانشجویان خارجی می توانند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل خود در هلند را تامین کنند. دانشجویان مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در هلند اجازه دارند که در هر هفته به ترتیب 10، 20 و 30 ساعت کار کنند.

علاوه بر این دولت هلند به خارجی هایی که از دانشگاه های هلند فارغ التحصیل می شوند به مدت یک سال اجازه می دهد که در هلند به دنبال کار بگردند و در صورت پیدا کردن کار برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری اقدام کنند.

تجارت در هلند یکی دیگر از عوامل جذب افراد به سمت این کشور است. هلند را می توان به عنوان مرکز تجارت و صادرات در جنوب اروپا معرفی کرد. بستر تجاری ایده آل در هلند را می توان ناشی از موقعیت جغرافیایی این کشور دانست زیرا از یک طرف هلند در کنار قطبهای صنعتی بزرگ دنیا یعنی آلمان و فرانسه قرار دارد و از طرف دیگر عبور چند رود از هلند به سمت دریای شمال راهی مناسب برای تجارت به حساب می رود. بنابراین افراد خارجی نیز هلند را فرصتی برای سرمایه گذاری و گسترش تجارت خود تلقی می کنند.

بنابر آنچه گفته شد؛ دلایل زیادی برای سفر به هلند وجود دارد. اما همانطور که در ابتدا نیز ذکر شد؛ شهروندان کشورهای خارج از معاهده شنگن برای ورود به هلند حتما باید ویزای شنگن هلند را دریافت کنند. ویزای شنگن هلند در انواع متفاوتی صادر می شود که در بخش بعدی مقاله توضیحاتی در این رابطه ارائه خواهد شد.

 

انواع ویزای شنگن هلند

همانطور که گفته شد برای سفر به هلند ابتدا باید ویزای شنگن هلند را دریافت کرد. اما از آنجایی که ویزای شنگن هلند در انوع مختلفی صادر و عرضه می شود؛ متقاضی اول باید ببیند که کدامیک از انواع ویزای شنگن هلند با هدف وی از سفر به هلند مطابقت دارد. ویزای شنگن هلند در سه نوع متفاوت تحت عناوین ویزای شنگن عادی، ویزای شنگن محدود و ویزای شنگن ملی صادر می گردد.

ویزای شنگن هلند نوع عادی، ویزایی اقامتی است که البته اعتبار آن حداکثر نود روز هست. بنابراین ویزای شنگن عادی مناسب افرادی است که مدت اقامت آنها در هلند حداکثر نود روز است. ضمنا ویزای شنگن هلند نوع عادی علاوه بر اینکه مجوز ورود به خاک هلند است؛ مجوز ورود به تمام کشورهای منطقه شنگن نیز هست. اما ویزای شنگن هلند نوع محدود تنها مجوز سفر به هلند و کشورهایی است که نام آنها داخل ویزا درج شده باشد. به عنوان مثال اگر داخل ویزای شنگن محدود هلند، اسم کشورهای فرانسه و آلمان نیز قید شده باشد؛ فرد با استفاده از این ویزا می تواند به کشورهای هلند، آلمان و فرانسه سفر کند.

ویزای شنگن هلند نوع ملی، ویزای اقامتی بلندمدت است که با توجه به نیاز متقاضی ممکن هست در قالب ویزای تحصیلی، ویزای کاری و… صادر شود.

 

مطلب پیشنهادی

درباره ویزای شینگن لیتوانی

لیتوانی کشوری در قلب اروپا ویزای شینگن لیتوانی به شما این امکان را می دهد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *