خانه / آمریکا / ویزای آمریکا ، معرفی انواع ویزا + شرایط جدید 2019 آمریکا

ویزای آمریکا ، معرفی انواع ویزا + شرایط جدید 2019 آمریکا

ویزای آمریکا

ویزای آمریکا برای افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند در نظر گرفته شده است. آمریکا سومین کشور پهناور جهان است که بیش از 320 میلیون جمعیت را در خود جای داده است.پایتخت این کشور ایالتی واشینگتن می باشد. آمریکا جاذبه های گردشگری زیادی دارد که از جمله آن ها می توان به شهر لاس وگاس اشاره کرد که هر سال مردم زیادی را به خود جذب می کند.

از دیگر جاذبه های این کشور می توان به دیزنی لند در ایالت فلوریدا و کالیفرنیا اشاره کرد. آمریکا دارای طبیعت بی نظیری است و همچنین تنوع فرهنگی بسیاری دارد.در این کشور از هر فرهنگ و دین و مذهبی می توان یافت که به راحتی در کنار هم زندگی می کنند. آمریکا را می توان یکی از مذهبی ترین کشورهای دنیا دانست زیرا اکثر مردم به دین و آیینی هستند و این باعث مذهبی شدن بافت این کشور می شود.

در میان زیبایی های این کشور از آسمان خراش های نیویورک، شیکاگو و همین طور سواحل زیبای کالیفرنیا و هاوایی نمی توان گذشت.

ویزای آمریکا

 

چگونه می توان ویزای آمریکا را اخذ کرد؟

در ابتدا باید انواع ویزای آمریکا را بشناسید تا بتوانید ویزای این کشور را اخذ کنید. برای دریافت ویزای آمریکا باید بدانید هدف سفرتان چیست و چه برنامه ای برای سفر خود دارید.در مرحله بعدی باید وقت سفارت آمریکا را دریافت کنید و بعد از تکمیل مدارک خود به سفارت در وقت تعیین شده مراجعه کنید.پس از دو تا سه هفته پاسخ سفارت مبنی بر پذیرش و یا عدم پذیرش درخواست ویزای آمریکا به شما ابلاغ خواهد شد.

پس از دریافت پاسخ سفارت چه کنیم؟

در صورتی که پاسخ سفارت به درخواست ویزای آمریکا از سوی شما مثبت باید، باید پاسپورت خود را برای پیکاپ ویزا به سفارت ببرید. در غیر این صورت می توانید با برطرف کردن علت مردودی مجدداً اقدام نمایید.

انواع ویزای آمریکا چیست؟

ویزای آمریکا در اقسام گوناگونی ارائه می شود که با توجه به هدفتان باید انتخاب کرده و برای اخذ آن اقدام کنید. در ادامه انواع ویزای آمریکا را به تفصیل خواهیم گفت.

  • ویزای توریستی آمریکا

این ویزا به دو دسته B1 و B2 تقسیم می شود. ویزای B1 را زمانی می توانید استفاده کنید که قصد انجام امور بازرگانی، تجاری، مذاکرات و یا سرمایه گذاری را داشته باشید.

همچنین در صورتی که بخواهید امور استخدامی را انجام دهید می توانید از این ویزا استفاده کنید. این ویزا سه ماهه است و اگر متقاضی بار اول باشید این ویزا شش ماهه برای شما صادر می شود.ویزای B2 مخصوص افرادی است که به قصد دیدار اقوام به آمریکا سفر می کنند و یا این که برای معاینات پزشکی، شرکت در نمایشگاه‌های بین المللی و … می خواهند به آمریکا بروند.

  • ویزای توافق نامه تجارت آزاد

ویزای H1 برای افرادی است که دارای تخصص حرفه ای می باشند و از سوی کارفرمایی که از سوی اداره مهاجرت آمریکا تأیید شده است، دعوت به کار دارند.متقاضی باید دارای مدرک لیسانس باشد. در صورتی که شرایط مناسب باشد و کارفرما نیز راضی باشد متقاضی می تواند برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کند.

  • ویزای مخصوص هنرمندان و ورزشکاران

ویزای O1 برای افرادی است که هنرمند و یا ورزشکار باشند و در رشته خود مشهور باشند. در صورتی که جوایز بین المللی در رشته خود داشته باشند نیز در اخذ ویزای آن ها تأثیر گذار خواهد بود.ویزای O2 نیز به افرادی تعلق می گیرد که همکار، دستیار و یا مشاور شخص دارنده ویزای O1 باشند.

  • ویزای دانشجویی آمریکا

ویزای F1 برای زمانی است که شما متقاضی تحصیل در یکی از مقاطع دانشگاهی (فوق دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و … ) باشید.این ویزا دارای یک سال اعتبار خواهد بود و متقاضی نمی تواند بیش از 20 ساعت در هفته آن هم تنها در محیط دانشگاه کار کند.همسر و فرزندان زیر 21 سال فرد دارنده ویزای F1 می توانند با اخذ ویزای F2 وارد این کشور شوند و در دوره های تخصصی غیر آکادمیک شرکت کنید.

  • ویزای سرمایه گذاری E2

این ویزا مخصوص افرادی است که با سرمایه شخصی خود یک بیزینس در آمریکا راه اندازی می کنند.این ویزا دو ساله است در صورتی که پس از دو سال شخص قصد اقامت بیشتر در این کشور را داشت می تواند ویزای دیگری را اخذ کند و در آمریکا بماند.متقاضی باید حداقل 50 هزار دلار آمریکا را با خود به این کشور ببرد و پروسه دریافت این ویزا به مدت شش ماه است.

همسر و فرزندان شخص متقاضی نیز می توانند وارد خاک آمریکا شوند و اجازه کار و تحصیل نیز خواهند داشت.

  • ویزای تحصیلی غیر آکادمیک

ویزای M1 مخصوص افرادی است که می خواهند در دوره های کوتاه مدت غیر آکادمیک شرکت کنند و تخصصی را بیاموزند.هر قدر که تحصیلات و فعالیت های قبلی شما با موضوع این دوره ها بیشتر به هم نزدیک باشند تأیید گرفتن از سفارت برای اخذ ویزا نیز راحت تر خواهد بود.

همسر و فرزندان زیر 21 سال نیز می توانند با ویزای M2 وارد آمریکا شوند.

  • ویزای تبادل نیروی کار و یا فرهنگی

ویزای J1 در مورد امور اشتغالی، تدریسی و تحقیقی مورد استفاده قرار می گیرد. کارفرمای شما می تواند دانشگاه و یا یک شرکت باشد.شما حداکثر می توانید به مدت 7 سال در این کشور اقامت داشته باشید و پس از آن باید خاک این کشور را ترک کنید.

  • ویزای ازدواج

ویزای K1 برای افرادی است که قصد سفر به خاک آمریکا و ازدواج با شخصی که شهروند این کشور است را دارند.متقاضی پس از اخذ این ویزا می تواند به مدت نود روز در خاک کشور آمریکا اقامت داشته باشد و در این مدت باید ازدواج خود را رسمی کند.

  • ویزای تبلیغ کنندگان مذهب

ویزای R1 برای افرادی است که قصد ترویج مذهبی را دارند و یا مترجم مذهبی می باشند. ارائه مدارکی که ثابت کند متقاضی در این زمینه فعالیت دارد الزامی است.این ویزا برای مدت سی ماه صادر می شود و به مدت سی ماه نیز قابل تمدید است.

جهت اخذ وقت سفارت | ویزای شینگن | ویزای امریکا و ارائه کلیه خدمات سفر با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *