خانه / وقت سفارت / وقت سفارت چک , راهنمایی گرفتن وقت سفارت چک

وقت سفارت چک , راهنمایی گرفتن وقت سفارت چک

وقت سفارت چک

همان طور که می دانید کشور چک در قاره اروپا واقع شده است و در حوزه شینگن یا معاهده شینگن نیز می باشد. برای سفر به کشور چک باید ویزای شینگن این کشور را اخذ کرد.با توجه به نکات ذکر شده برای اخذ ویزای شینگن چک می توان با مشاورین مجرب و متخصص ماکان سیر آسمان در پشتیبانی سایت VaghteVisa تماس گرفت.مشاورین ما این جا هستند تا هیچ ابهامی در این زمینه برای شما باقی نماند و در کمترین زمان ممکن با صرف کمترین هزینه موفق به اخذ وقت سفارت چک شوید.

وقت سفارت چک

وقت سفارت به چه معنا است؟

برای سفرهای خارجی افراد نیاز دارند تا ویزای کشور مقصد را اخذ کنند. برخی از این کشورها با توجه به سیاست هایی که با کشور مبدأ دارند ویزا را هنگام ورود به فرودگاه صادر می کنند.سیاست های خارجی همیشه بر مرزها مؤثر می باشد. به عنوان مثال شهروندان کشورهای حوزه شینگن بدون اخذ روادید می توانند در کشورهای این حوزه رفت و آمد کنند.

مسافرانی که قصد عزیمت به کشورهای حوزه شینگن را دارند باید ویزای شینگن نیز دریافت کنند. برای دریافت ویزای شینگن باید با توجه به قوانین سفارت کشور مقصد اقدام به اخذ ویزای آن کشور نمایید.برای اخذ ویزای شینگن اکثر کشور ها متقاضی باید با در دست داشتن مدارک به صورت حضوری به سفارت مراجعه کند. برای جلوگیری از ازدحام و بی نظمی قبل از مراجعه باید وقت سفارت را اخذ کرد.برخی از کشور ها مانند کانادا در ایران سفارت خانه ندارند و مسئولیت صادر کردن ویزا را به کارگزاری به نام وک سپرده اند.

وک در کشورهای همسایه شعباتی را دایر کرده است و متقاضیان برای اخذ ویزا باید به این کشورها مراجعه کنند. خوشبختانه اکثر کشورهای حوزه شینگن در ایران سفارت خانه دارند.از این رو متقاضیان ملزم به یک سفر اضافی به کشورهای همسایه نیستند و می توانند به راحتی پس از اخذ وقت سفارت کشور مورد نظر به سفارت مراجعه نمایند.تا چند سال قبل این سیستم اجرایی نشده بود و مردم مجبور بودند به صورت حضوری با کلیه مدارک به سفارت مراجعه کنند. اکنون سیستم وقت سفارت آنلاین این امکان را در اختیار مخاطبان قرار می دهد.کشورهای مختلف قوانین متفاوتی دارند و ممکن است ساعات کاری برخی از سفارت ها با یکدیگر متفاوت باشد. از این رو قبل از مراجعه و اخذ وقت از ساعات کاری سفارت ها اطلاع یابید.

چه مدارکی برای اخذ وقت سفارت چک لازم است؟

در اخذ وقت سفارت به صورت آنلاین باید کلیه اطلاعات را بدون کم و کاست و به درستی وارد سایت کرد. به این ترتیب وقت سفارت برای شما صادر خواهد شد.برای این که مشاورین ما وقت سفارت چک را هر چه سریع تر برای شما ارسال کنند کافی است تا یک تصویر از گذرنامه خود را همراه با یک شماره همراه به ما ارسال کنید.

شما می توانید از طریق شبکه های اجتماعی با ما ارتباط برقرار کنید و یا این که با شماره تلفن 02122360894 تماس حاصل فرمایید.هر آنچه شما در این زمینه نیاز داشته باشید را در اختیارتان قرار خواهیم داد تا سفر رؤیایی خود را آغاز کنید.

پس از اخذ وقت سفارت چک چه کنیم؟

پس از اخذ وقت سفارت کشور چک باید اقدام به تهیه و تدوین مدارک خود کنید. کلیه مدارک خود را به زبان انگلیسی ترجمه نمایید و یک نسخه کپی از آن تهیه کنید.دقت داشته باشید که باید از کلیه صفحات مدارک خود یک نسخه کپی تهیه نمایید تا هنگام ارائه مدارک به سفارت دچار هیچ مشکلی نشوید.کوچک‌ترین نقصی در مدارک شما منجر به رد درخواست شما برای اخذ ویزای شینگن چک خواهد شد. این نکته هم به یاد داشته باشید که هیچ مدرک تقلبی در پرونده خود قرار ندهید.

افسر سفارت هنگام وقت سفارت شما کلیه مدارک را از شما دریافت خواهد کرد. پس از این باید هزینه سفارت را به طور کامل پرداخت کنید.این هزینه برای صادر شدن ویزا می باشد. برای افراد با سنین مختلف هزینه سفارت نیز مختلف است. پس از پرداخت هزینه سفارت بررسی پرونده شما را آغاز خواهد کرد.به یاد داشته باشید که پول خورد سفارت به مقدار محدود است پس ممکن است باقی مانده پول شما را پس ندهد. به همین جهت هزینه سفارت را بدون کم و زیاد بپردازید.

پس از طی این مرحله پاسخ دهی سفارت دو تا چهار هفته زمان می برد. این پاسخ از طریق ایمیلی که از قبل در سفارت به ثبت رسانده اید، به شما ابلاغ خواهد شد.پاسخ سفارت ممکن است مثبت و یا منفی باشد. اگر پاسخ سفارت مثبت باشد می توانید با در دست داشتن گذرنامه خود به سفارت مراجعه نمایید تا ویزای خود را اخذ کنید.در صورتی که پاسخ سفارت منفی باشد می توانید دو تا چهار ماه بعد با برطرف کردن علت ریجکتی دوباره برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید.

چه  نکاتی را هنگام مراجعه به سفارت چک باید رعایت کرد؟

دقت داشته باشید که کلیه مدارک شما باید نشان دهنده این باشد که به خاک کشور خود بر می گردید. تمام دولت ها از این بابت نگران هستند که خاک کشورشان توسط گردشگران اشغال شود.اگر قصد اخذ ویزای شینگن را دارید بهتر است که با ارائه مدارکی صادقانه به سفارت اقدام نمایید. بهتر است با سفارت صادق باشید و مدارک شما نشان دهد که به وطن باز می گردید.هنگام مراجعه به سفارت بهتر است لباس رسمی راحت بپوشید و اضطراب و استرس را از خود دور کنید.

آدرس سفارت چک در تهران کجاست؟

تهران ، خيابان شهيد لواساني ( فرمانيه ) ، نبش خيابان ياس ، پلاک 199

مطلب پیشنهادی

مراحل اخذ وقت سفارت لیتوانی

چگونه به کشور لیتوانی سفر کنیم؟ برای سفر به کشور لیتوانی ابتدا باید وقت سفارت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *