کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
وقت سفارت هلند
5/5 - (3 امتیاز)
وقت سفارت هلند

وقت سفارت هلند

وقت سفارت هلند برای دریافت ویزای بلند مدت تحصیلی، تجاری و… است. پس از دریافت نوبت باید مدارک را در زمان تعیین شده تحویل دهید. در ادامه شما را با نحوه دریافت وقت سفارت کشور هلند آشنا می کنیم.

مراحل اخذ وقت سفارت هلند

برای دریافت وقت سفارت هلند مانند سایر کشورهای عضو شینگن باید مدارک مورد نظر را تهیه و به صورت آنلاین به سایت شرکت VFS Globalبالا مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که این شرکت در تهران و در خیابان هروی قرار دارد. ساعت کاری آن همه روزه ۸تا ۱۷ یکشنبه تا پنجشنبه به غیر از روزهای جمعه و شنبه است.

فراموش نکنید که برای دریافت وقت سفارت هلند باید ۳ ماه پیش از رزرو بلیط اقدام کنید زیرا ممکن است در این زمینه به مشکل بر بخورید و معطل شوید.

اولین مرحله برای اخذ وقت سفارت هلند باید به سایت وی اف اس گلوبال مراجعه و به تکمیل فرم درخواست وقت سفارت بپردازید. این فرم حاوی سوالاتی نظیر نام و نام خانوادگی، ملیت، نوع ویزا، محل و تاریخ تولد و… است.

پس از ارسال فرم درخواست یک پیام برای ایمیل شما ارسال می شود در صورتی که توانسته باشید براساس الگوی مورد نظر فرم و تکمیل کنید؛ ساعت و تاریخ مراجعه به سفارت برای شما مشخص خواهد شد.

توجه داشته باشید که پس از تعیین وقت سفارت هلند حتماً باید در تاریخ مشخص برای ارائه مدارک و گذراندن مراحل مربوط به انگشت نگاری به سفارت خانه مراجعه کنید.

فراموش نکنید که در صورت بروز هرگونه مشکلی برای مراجعه به سفارت خانه وقت شما کنسل خواهد شد و مجدداً باید به دریافت نوبت بپردازید.

این امر ممکن است و زمانبر باشد. برای تایید وقت قرار ملاقات باید مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به حساب شرکت vfs گلوبال واریز کنید در صورتی که در تاریخ مشخص شده مراجعه کردید این مبلغ به حساب شما بازگردانده خواهد شد.

نکاتی که باید برای مراجعه به سفارت هلند بدانید

پس از اینکه به رزرو وقت سفارت هلند پرداختید باید با در دست داشتن مدارک در تاریخ و ساعت مشخص به دفتر vfs گلوبال مراجعه کنید توجه داشته باشید که کلیه مدارکی که باید برای دریافت ویزا آماده کنید حتما به زبان انگلیسی ترجمه و مهر دارالترجمه معتبر داشته باشد.

وقت سفارت هلند

نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که هیچکدام از مدارکی که باید به شرکت ارائه بدهید نیازی به تایید نهادهای دولتی ندارند. اما یک سری از فاکتورهای مهم وجود دارند که بهتر است آنها را فراموش نکنید:

 • درخواست ویزا الزاماً باید از طرف شخص متقاضی ارائه گردد.
 • مدارک شما باید کامل و بدون نقص باشند. مدارک ناقص پذیرفته نخواهد شد.
 • قبل از تکمیل فرم حتماً از نوع ویزای خود مطلع شوید تنها ملزم به ارائه ویزا به متقاضیان است برای انتخاب نوع آن باید به دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان متخصص بپردازید. برای مثال اگر قصد شما سفر گردشگری باشد یا تجاری و تحصیلی نوع ویزا تفاوت دارد و باید درخواست متفاوتی بدهید.

مدارک مورد نظر برای درخواست وقت سفارت هلند

برای دریافت وقت سفارت هلند باید ۳ هفته قبل از رزرو بلیط اقدام کنید. البته زودتر از ۹۰ روز هم نمی توانید این کار را انجام بدهید. به طور معمول پس از ۱۵ روز جواب ویزای شما ارسال خواهد شد. البته این امر بستگی به صحت اطلاعات ارسال شده دارد‌.

 • پرینت وقت سفارت هلند
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای سفارت هلند
 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید مربوط به ۶ ماه گذشته
 • پاسپورت جدید با دو برگه خالی و ۶ ماه اعتبار، اگر فردی از قبل پاسپورت داشته باشد باید آن را ضمیمه پرونده کند.
 • رزرو بلیط سفارت هلند
 • ارائه گواهی مربوط به سفارت هلند
 • در صورت اشتغال به کار ارائه گواهی مربوط به آن
 • گردش حساب معتبر و تمکن مالی برای مسافرت هلند
 • ارائه مدارک مربوط به اقامت در هتل
 • در صورتی که دعوتنامه دریافت کرده‌اید باید آن را ارائه بدهید.

گرفتن ویزای هلند

برای دریافت ویزای هلند در ابتدا باید اقدامات لازم جهت وقت سفارت هلند را انجام بدهید. توجه داشته باشید که این کشور دارای میوه های مختلفی از اما به طور کلی به دو دسته ویزای کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود بنابراین پیش از سفر حتماً باید نوع سفر خود را مشخص کنید.

ویزای کوتاه مدت مربوط به جهانگردی، درمانی و… است. برای دریافت این ویزا باید به شرکت vfs گلوبال مراجعه کنید. البته توجه داشته باشید که باید از قبل به دریافت وقت سفارت هلند پرداخته باشید.

ویزای بلند مدت مربوطه سفر برای امور تجاری، تحصیلی و… است. برای دریافت این ویزا هم باید به سفارت هلند مراجعه کنید.

نکته قابل توجهی که در این زمینه وجود دارد این است که هر نوع ویزا مدارکی جداگانه‌ای می‌طلبد. بنابراین اگر قصد سفر به این کشور را دارید باید از قبل مدارک متناسب با نوع سفر خود را انتخاب کنید.

هزینه دریافت ویزای کشور هلند

 برای سفر یا مهاجرت به کشور هلند نیازمند پرداخت یک هزینه مشخص هستید. البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که پرداخت هزینه رزرو وقت سفارت و دریافت ویزا متفاوت است.

بنابراین هزینه ای که می پردازید تنها برای دریافت وقت سفارت است، برای دریافت ویزا ملزم به پرداخت هزینه جداگانه هستید. برای دریافت ویزای هلند باید حدود ۸۰ یورو پرداخت کنید. اگر متقاضی ۶ تا ۱۲ ساله باشد باید نصف این هزینه را پرداخت کنید.

بیشتر بخوانید : وقت سفارت کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *