کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
وقت سفارت ترکیه
5/5 - (3 امتیاز)
وقت سفارت ترکیه

وقت سفارت ترکیه

وقت سفارت ترکیه به شما کمک می‌کند تا برای گذراندن سایر مراحل مربوط به دریافت ویزا هر چه سریعتر اقدام کنید. کارشناسان و متخصصین ما با داشتن تجربه و مهارت فوق العاده بالا در زمینه امور مهاجرت به شما کمک می‌کنند یک سفر خاطره انگیز را تجربه کنید.

چرا باید وقت سفارت دریافت کنیم؟

این روزها بسیاری از افراد قصد مهاجرت یا سفر به کشور ترکیه را دارند. بنابراین برای گذراندن مراحل مربوط به دریافت ویزا باید به سفارتخانه و کنسولگری ترکیه در کشور خود مراجعه کنند.

یکی از مهمترین دلایلی که باید برای دریافت وقت سفارت کشور ترکیه بیاوریم این است که افزایش تعداد متقاضیان باعث شده؛ روزانه افراد زیادی برای دریافت ویزا به کنسولگری ترکیه مراجعه کنند.

به همین دلیل افسران این کشور تصمیم گرفتند که فرایند اخذ وقت سفارت ترکیه را به سایر شرکت‌ها واگذار کنند. بنابراین به شما توصیه می کنیم که حتما دو هفته قبل از اقدام به سفر وقت سفارت خود را دریافت کنید تا بتوانید در تاریخ مشخص  مدارک خود را به سفارت خانه تحویل دهید.

نظم بیشتر با دریافت وقت سفارت ترکیه

توجه داشته باشید که با دریافت وقت سفارت؛ مراجعه به کنسولگری های کشورهای خارجی با نظم بیشتری صورت می گیرد‌. همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم به دلیل وجود بی نظمی و افزایش تعداد متقاضیان در سفارتخانه ها باعث شد که دولت‌های کشورهای خارج تصمیم بگیرند که کلیه فرایندهای مربوط به دریافت وقت سفارت را به کارگزاری های خارجی محول کنند.

بنابراین با دریافت وقت سفارت ترکیه می توانید در تاریخ و ساعت مشخص بدون اینکه حقی از شما ضایع شود برای دریافت ویزا و ارائه مدارک به کنسولگری ترکیه مراجعه کنید.

مراحل دریافت وقت سفارت ترکیه

برای دریافت وقت سفارت ترکیه باید به کنسولگری یا سفارتخانه رسمی این کشور در تهران مراجعه کنید. علاوه بر این وبسایت سفارتخانه نیز در اختیار شما قرار گرفته تا به تکمیل فرم مربوط به درخواست وقت سفارت اقدام کنید.

از آنجایی که بسیاری از سفارتخانه های کشورهای خارجی مانند آمریکا و کانادا در ایران وجود ندارند برای دریافت ویزای آنها باید به کشورهای خارجی نظیر ترکیه مراجعه کنید. اما کنسولگری و سفارتخانه ترکیه در ایران همواره آماده ارائه خدمات به متقاضیان درخواست ویزا است.

وقت سفارت ترکیه

توجه داشته باشید که پیش از اخذ وقت سفارت کشور ترکیه مدارک آن را از قبل مرور کنید تا همه آنها را برای دریافت نوبت به درستی وارد کنید. عدم تطابق اطلاعات وارد شده با آنچه از شما خواسته شده باعث از دست رفتن زمان و هزینه خواهد شد.

سفارت ترکیه در ایران

همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم برای دریافت وقت سفارت ترکیه باید به وبسایت رسمی آن به نشانی Tehran.emb.mfa.gov.tr مراجعه کنید. پس از اینکه نوبت شما مشخص شد باید برای دریافت ویزا و انجام مراحل مربوط به انگشت نگاری و مصاحبه در تاریخ و ساعت مشخص به سفارت خانه مراجعه کنید.

نکته: بدون داشتن ویزا به مدت ۳ ماه می توانید در کشور ترکیه اقامت داشته باشید. اما اگر قصد اقامت طولانی مدت دارید حتما باید ویزای این کشور را دریافت کنید. ساعت کاری سفارت ترکیه در ایران یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ تا ۱۷ بعد از ظهر است.

برای دریافت وقت سفارت ترکیه باید اطلاعاتی نظیر: نام و نام خانوادگی، کد ملی، ایمیل، شماره تماس، ملیت، نوع ویزا و… به درستی وارد شود. فراموش نکنیم که برخورداری از یک پاسپورت معتبر از ملزومات دریافت وقتی کنسولگری ترکیه است.

هزینه اخذ وقت سفارت ترکیه

ترکیه یکی از بهترین کشورهای نفت ایرانی‌ها می‌توانند آن را برای مهاجرت یا سفر انتخاب کنند بنابراین با داشتن حداقل ۴۰۰ هزار دلار آمریکا می‌توانید ویرایش اهل این کشور را دریافت کنید. برای دریافت وقت سفارت ترکیه نیز بر اساس نوع درخواست شما چیزی حدود ۶۰ تا ۸۰ دلار است. در ادامه شما را با انواع وقت سفارت ترکیه آشنا می کنیم.

  • وقت سفارت عادی

وقت سفارت عادی ترکیه مخصوص افرادی است که برای سفر به این کشور عجله ندارند و می خواهند بازه زمانی به طور معمول طی شود تا بتوانند مدارک خود را به سفارت خانه تحویل دهند. میزان هزینه که باید برای دریافت وقت سفارت عادی بپردازید یک هزینه مشخص است که از سایر عوامل تاثیر نمی پذیرد.

  • وقت سفارت فوری

وقت سفارت فوری مختص متقاضیانی است که برای مهاجرت به ترکیه عجله دارند و می خواهند در تاریخ مشخصی وارد این کشور شوند. بنابراین نمی‌توانند از وقت سفارت عادی استفاده کنند و بازه زمانی مشخص برای دریافت ویزا را طی کنند.

برای تحویل مدارک به نوع ویزا توجه کنید

از آنجایی که افراد با مقاصد متفاوت قصد سفر به کشور ترکیه را دارند باید مدارک متفاوتی را برای دریافت ویزا آماده کنند. برای مثال کسی که قصد دریافت ویزای شهروندی کشور ترکیه را دارد باید مدارک مربوط به ویزای بلند مدت را تهیه و به سفارت خانه تحویل دهد.

در غیر این صورت ممکن است با ریجکت یا رد درخواست ویزا مواجه گردند. مدارک مربوط به ویزای کوتاه مدت نیز با مدارک مربوط به ویزای بلند مدت متفاوت است.

بنابراین سعی کنید پیش از مهاجرت یا سفر به کشور ترکیه مدارک خود را از قبل آماده کنید و اگر اقدامات لازم جهت اخذ وقت سفارت ترکیه را انجام داده اید از مشاورین حرفه ای کمک بگیرید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار بدهند.

بیشتر بخوانید : وقت سفارت کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *