خانه / وقت سفارت / وقت سفارت انگلیس فوری و عادی + راهنمای اخذ ویزا

وقت سفارت انگلیس فوری و عادی + راهنمای اخذ ویزا

وقت سفارت انگلیس

اگر می خواهید اطلاعاتی در مورد انواع ویزای انگلیس و روند گرفتن وقت سفارت انگلیس کسب کنید با ما همراه شوید زیرا ما می خواهیم در این مقاله به مباحث مرتبط با ویزا و وقت سفارت انگلیس بپردازیم.

وقت سفارت انگلیس

وقت سفارت انگلیس در تهران :

بدون تردید انگلستان یکی از ابرقدرت های اقتصادی و سیاسی جهان است. از دید خیلی از افراد، انگلستان، کشور میلیاردرها و حتی مولتی میلیاردرها است. قطعاً ثروت انگلیسی ها ناشی از نظام اقتصادی قدرتمند و استواری است که بر کشورشان حاکم هست؛ نظامی که می تواند مردم کشورهای دیگر را نیز برای کار و سرمایه گذاری در انگلستان ترغیب کند. بدون شک عده کثیری از افرادی که به انگلستان مهاجرت می کنند با رویای کار و تجارت در دل این سیستم اقتصادی پویا و قوی راهی انگلستان می شوند. اما گروهی از افراد هم که برای اخذ ویزا و گرفتن وقت سفارت انگلیس اقدام می کنند در پی کسب فرصتی برای تحصیل در دانشگاه های بزرگ انگلیس هستند؛ دانشگاه هایی مانند کمبریج، آکسفورد و… که همواره در ردیف برترین دانشگاه های دنیا قرار دارند. کاملاً طبیعی است که فکر تحصیل در چنین مراکز معتبر بین المللی، افراد بسیاری را از کشورهای مختلف دنیا به انگلستان بکشاند. در این بین افرادی نیز هستند که به صورت موقت و برای دیدن زیبایی های انگلستان به این کشور سفر می کنند.

 

وقت سفارت انگلیس فوری :

انگلستان از دور تا دور در بین آب های طبیعی قرار گرفته است و آب و هوایی مرطوب و بارانی دارد. نتیجه چنین شرایط جوی خلق کشوری سرسبز است که هر گردشگری را برای دیدن خود وسوسه می کند. جالب است که در کنار این همه سرسبزی، انگلستان از بیابان های زیبایی نیز برخوردار است؛ بدین ترتیب توریست هایی که از انگلستان دیدن می کنند از قدم زدن در بیابان های این کشور نیز لذت خواهند برد. از طرف دیگر انگلستان دارای تاریخی بسیار غنی است؛ تاریخی که بناهای تاریخی بسیاری از خود بر جای گذاشته است و بر جذابیت های گردشگری این کشور افزوده است. بنابراین عده بسیاری هم برای دیدن جاذبه های گردشگری طبیعی و مصنوعی انگلستان برای گرفتن وقت سفارت انگلیس اقدام می کنند.

اگر شما هم در ردیف افرادی قرار دارید که تحت تاثیر جاذبه های اقتصادی، علمی، گردشگری و… انگلستان قرار گرفته اند و قرار است تا آینده ای نزدیک به انگلستان سفر کنید حتماً باید برای اخذ ویزای انگلستان اقدام نمایید. برای دریافت ویزای انگلستان ابتدا باید وقت سفارت انگلیس را بگیرید که انجام این امر مستلزم کسب اطلاعات لازم در این زمینه است؛ اطلاعاتی که ما سعی کرده ایم در این مقاله ارائه دهیم. در ادامه مطلب شما را با روند گرفتن وقت سفارت انگلیس آشنا می کنیم.

 

روند گرفتن وقت سفارت انگلیس

همانطور که گفتیم برای سفرهای کاری، تحصیلی، تفریحی و… به انگلستان باید ویزای این کشور را دریافت کنید و برای دریافت ویزا باید وقت سفارت انگلیس را رزرو نمایید. البته وقتی صحبت از وقت سفارت انگلیس می شود لازم است به خاطر بیاورید که وقت سفارت انگلیس تنها یک اصطلاح است زیرا عملاً وظیفه صدور ویزای انگلیس بر عهده سفارت این کشور نیست؛ بلکه صدور ویزای انگلیس در حیطه اختیارات دفاتر وی اف اس (VFS) است. پس برای اخذ ویزای انگلیس باید به دفاتر وی اف اس مراجعه کنید و با سفارت انگلیس طرف نخواهید بود؛ پس قاعدتاً باید وقت وی اف اس را هم رزرو کنید اما رایج است که به جای عبارت وقت وی اف اس از عبارت وقت سفارت انگلیس استفاده شود. بنابراین وقتی که گفته می شود وقت سفارت انگلیس را بگیرید؛ یعنی وقت وی اف اس را رزرو کنید.

وی اف اس در کشورهای مختلف دنیا نمایندگی دارد؛ پس اینکه به کدامیک از نمایندگی های وی اف اس مراجعه کنید به خودتان بستگی دارد اما شاید راحتترین کار گرفتن وقت سفارت انگلیس از تهران یا نهایتاً از کشورهای همسایه ترکیه و امارات متحده عربی باشد. صرفنظر از اینکه کدام نمایندگی وی اف اس را انتخاب می کنید؛ روند گرفتن وقت سفارت انگلیس یکسان است.

پروسه گرفتن وقت سفارت انگلیس بدین نحو است که ابتدا باید در پایگاه الکترونیکی صدور ویزای کشور انگلستان به نشانی https://www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome ثبت نام کنید؛ دقت داشته باشید که هم برای خود و هم برای تمام همراهان خود حساب کاربری ایجاد کنید. بعد از ساخت حساب های کاربری باید فرم درخواست ویزای انگلستان را هم برای خود و برای تمام همراهان تکمیل کنید. بعد از تکمیل فرم ها و قبل از سابمیت آنها حتماً اطلاعات وارده شده را یک مرتبه دیگر چک کنید تا در صورت بروز هر نوع خطایی آن را برطرف نمایید زیرا پس از سابمیت فرم ها، اعمال تغییر یا ویرایش امکان پذیر نخواهد بود.

بعد اینکه فرم ها را ارسال کردید؛ جدولی از وقت های آزاد وی اف اس در اختیارتان قرار می گیرد که شما باید وقت موردنظر خود را از بین وقت های آزاد انتخاب کنید. بعد از انتخاب یک وقت آزاد به مدت سه ساعت وقت خواهید داشت که هزینه صدور ویزای انگلستان را به صورت اینترنتی پرداخت نمایید. علاوه بر هزینه صدور ویزا، افرادی که مقیم کشورهای خارج از حوزه اقتصادی اروپا هستند از جمله ایرانی ها می بایست هزینه دیگری که هزینه IHS خوانده می شود را هم پرداخت کنند. دقت داشته باشید که تمامی پرداخت ها در سایت صدور ویزای انگلیس و با استفاده از مستر کارت، ویزا کارت یا پی پل صورت می گیرند.

پس از پرداخت هزینه صدور ویزا و هزینه IHS، وی اف اس دو ایمیل حاوی شناسه پرداخت و شماره اپلیکیشن برای شما ارسال خواهد کرد که دریافت این ایمیل ها به منزله تایید وقت انتخاب شده از طرف وی اف اس است. اما در مرحله پایانی باید در سایت وی اف اس نیز ثبت نام کنید. توجه داشته باشید که اگر ایمیلی از طرف وی اف اس دریافت نکنید بدین معناست که وی اف اس با وقت انتخابی موافقت نکرده است و باید مجدداً وقت دیگری را انتخاب کنید.

 

وقت سفارت انگلیس vfs

حالا شما باید در تاریخ تاییدشده به وی اف اس مراجعه کنید. مراجعه حضوری شما به وی اف اس جهت انگشت نگاری و تحویل مدارک لازم برای اخذ ویزای انگلستان است؛ یعنی وی اف اس با شما مصاحبه نخواهد کرد؛ بنابراین تنها عاملی که صلاحیت شما برای دریافت ویزای انگلستان را اثبات می کند؛ همان مدارکی است که به وی اف اس ارائه می دهید پس حتماً مدارک را به صورت کامل و بدون نقص تحویل دهید و به ارائه مدارک جعلی حتی فکر هم نکنید زیرا باعث می شود که هم با درخواستتان موافقت نشود و هم تا مدت ها از گرفتن وقت سفارت انگلیس محروم شوید. ضمناً در روز مراجعه به وی اف اس حتماً شماره اپلیکیشن و شناسه پرداخت را نیز به همراه داشته باشید چون ارائه این دو شماره الزامی و واجب است.

 

جهت اخذ وقت سفارت | ویزای شینگن | ویزای کانادا و ارائه کلیه خدمات سفر باشماره 8-02122360894 تماس بگیرید .

مطلب پیشنهادی

مراحل اخذ وقت سفارت لیتوانی

چگونه به کشور لیتوانی سفر کنیم؟ برای سفر به کشور لیتوانی ابتدا باید وقت سفارت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *