کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
وقت سفارت آمریکا
5/5 - (2 امتیاز)
وقت سفارت آمریکا

وقت سفارت آمریکا

از آبان ۱۳۵۸ تا کنون افراد برای اخذ و دریافت وقت سفارت آمریکا حتماً باید به یکی از کشورهای همسایه مراجعه و از طریق شرکت‌های معتبر برای تنظیم وقت اقدام کنند. توجه داشته باشید که برای پیگیری درخواست ویزا در کشور مورد نظر حتما شرایط خود را نیز در نظر بگیرید.

ویزا چیست و چرا باید ویزای آمریکا را اخذ کنیم؟

دریافت وقت سفارت کشورها به خصوص کشور آمریکا سختی های مخصوص به خود را دارد‌. بنابراین باید در ابتدا از شرایط و ویژگی های کشور مقصد به خوبی آگاه شوید سپس اقدامات لازم جهت دریافت ویزا در کشورهای همسایه را انجام دهید‌.

ویزا یا اجازه نامه در واقع نوعی مهر تایید برای ورود خارجی ها به یک کشور دیگر است. بنابراین تمامی افرادی که قصد مهاجرت دارند در ابتدا باید ویزای آن کشور را دریافت کنند تا در آن کشور پذیرفته شوند.

  دریافت ویزای اقامتی یا ویزای مهاجرت موقت در هر صورت نیازمند مراجعه به کنسولگری کشور مقصد است از همین رو اگر قصد مهاجرت دارید و از طرفی فرصتتان محدود است. حتما جهت دریافت وقت سفارت کشور آمریکا از شرکت های معتبر که در این زمینه مهارت تجربه بالایی دارند کمک بگیرید.

 طبیعتاً شما به عنوان یک فرد عادی اطلاعات تخصصی زیادی راجع به شرایط اقامت در کشور آمریکا ندارید. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که حتما پیش از اقدام به دریافت ویزا از مشاورین حرفه ای در امور مهاجرت کمک بگیرید تا به شما کمک کنند که بر اساس شرایط و  ویژگی های خاص خود اقدامات لازم جهت مهاجرت را انجام دهید.

انواع ویزای مهاجرت آمریکا

به طور کلی ۱۸۵ نوع ویزا برای ورود به کشور آمریکا وجود دارد؛ که به دو دسته مهاجرتی و غیر مهاجرتی تقسیم می شوند.

همانطور که از اسم ویزای مهاجرتی پیداست جهت اقامت دائم و مهاجرت طولانی مدت به این کشور است. افرادی که برای دریافت وقت سفارت کشور آمریکا جهت مهاجرت دائم اقدام می‌کنند تنها باید به این موضوع توجه داشته باشند که هدفشان از مهاجرت اقامت است. زیرا شرایط دریافت ویزای مهاجرتی با شرایط ویزای غیر مهاجرتی کاملا متفاوت است.

وقت سفارت آمریکا

ویزای غیر مهاجرتی مخصوص کسانی است که قصد مهاجرت دائم یا اقامت در یک کشور را ندارند و سفر آنها جنبه تفریحی و توریستی دارد. حتی اشخاصی که قصذ تحصیل در این کشور را دارند نیز باید ویزای غیر مهاجرتی دریافت کنند.

هدف از ارائه این مطلب آشنایی با نحوه اخذ وقت سفارت آمریکا است. بنابراین از بررسی انواع ویزا خودداری می کنیم. تمام تلاش ما بر این است تا شما را با نحوه ثبت وقت سفارت کشور های مختلف آشنا کنیم.

چرا باید برای مراجعه به سفارت وقت تعیین کنیم؟

بسیاری از افراد از همان ابتدا که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند؛ گمان می کنند که با در اختیار داشتن سرمایه کافی می توانند اقدامات لازم جهت مهاجرت را انجام بدهند.

اما باید بگویم که این گونه نیست تمامی کشورها دارای قوانین مشخص و شرایط ویژه هستند که کلیه افراد خارجی برای ورود باید آنها را رعایت کنند در غیر اینصورت اقامت آنها در کشور مورد نظر پذیرفته نخواهد شد.

علاوه بر این اگر با شرایط و میزان آشنایی داشته باشید باید این را بدانید که بسیاری از کنسولگری های دایر در کشور ما جهت ارائه ویزا شلوغ هستند.

به همین دلیل حتماً باید برای دریافت وقت سفارت کشور آمریکا از قبل اقدام کنید و از مراکزی که در این زمینه تجربه دارند کمک بگیرید.

آنچه که در قسمت قبل هم بیان کردیم برای دریافت ویزای کشور آمریکا حتما باید به یکی از کشورهای همسایه مراجعه کنید. از این جهت کار شما نسبت به افرادی که نیازمند مراجعه به کنسولگری های داخل کشور هستند کمی مشکل تر خواهد بود.

نحوه رزرو وقت سفارت کشور آمریکا

برای دریافت یا رزرو وقت سفارت کشور آمریکا نیازمند طی کردن مراحلی هستیدکه در ادامه به آن ها می پردازیم:

در اولین مرحله باید کشور واسطه که کنسولگری و سفارت آمریکا در آن قرار دارد را انتخاب کنید‌. ارمنستان، ترکیه، و امارات نزدیکترین کشورهای ارائه دهنده ویزای آمریکا به ایران هستند. بنابراین سعی کنید براساس شرایط خود انتخاب درست انجام بدهید.

در مرحله دوم باید به انتخاب نوع ویزای آمریکا بپردازید. دقت داشته باشید که در این مرحله حتما از قبل در جلسه های مشاوره کارشناسان و متخصصین حرفه ای قرار بگیرید.

 1. فرم مهاجرت موقت یا دائم به آمریکا را به صورت آنلاین پر کنید.
 2. اکانت رسمی خود را در سایت سفارت آمریکا تشکیل دهید.
 3. وارد کردن شماره تاییدیه فرم آنلاین ویزا
 4. درخواست آنلاین ویزا
 5. پرداخت هزینه های مربوط به دریافت ویزا و انگشت نگاری
 6. رزرو وقت سفارت کشور آمریکا

دریافت ویزا چقدر طول می کشد؟

بسیاری از افراد پس از اینکه اقدامات لازم جهت دریافت ویزای کشور آمریکا را انجام دادند می خواهند بدانند که چه مدت باید برای دریافت آن انتظار بکشند.

به طور کلی مدت زمان تحویل ویزا بسته به شرایط کنسولگری و سفارت که به آن مراجعه کردید متفاوت خواهد بود به همین دلیل حتما باید پیش از مراجعه به سفارت واسط از شرایط آن کاملاً آگاه باشید.

تعداد بالای متقاضیان در سفارت مورد نظر نیز می‌تواند در طولانی شدن تحویل ویزا تاثیر گذار باشد. توجه داشته باشید که حتی زمان مراجعه به سفارت نیز می تواند مدت زمان زیادی برای شما به طول می انجامد اما با رزرو وقت سفارت آمریکا این مشکل ها حل خواهد شد. و در تاریخ مشخص و با اصول در دست داشتن مدارک می‌توانید به کنسولگری مراجعه کنید‌

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای آمریکا

بر اساس آمار منتشر شده در وب سایت رسمی دولت آمریکا مدارکی که مهاجرین برای ورود به کشور آمریکا نیاز دارند شامل:

 • کپی صفحه اول پاسپورت
 • ‏ اسکن عکس رنگی ۵×۵ با پس زمینه سفید
 • فرم تکمیل شده DS-160 به زبان فارسی یا صفحه تاییده تکمیل فرم DS-160 به زبان انگلیسی
 • نشانی ایمیل و شماره تلفن معتبر مهاجر
 • درخواست بر روی سربرگ (جهت همکاران آژانسی)
 • اسکن صفحه اول ویزا، در صورت داشتن ویزای آمریکا در گذشته

بیشتر بخوانید : وقت سفارت کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *