کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
مهاجرت سرمایه‌ گذاری به ایتالیا
5/5 - (2 امتیاز)
مهاجرت سرمایه‌ گذاری به ایتالیا

مهاجرت سرمایه‌ گذاری به ایتالیا

مهاجرت سرمایه‌گذاری به ایتالیا یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توانید برای اقامت در این کشور انتخاب کنید. شاید رایج‌ترین روشی که برای مهاجرت به این کشور استفاده می‌شود مهاجرت از طریق تحصیلات باشد.

اما جالب است که بدانید سرمایه‌گذاری به عنوان کارآمدترین روش کمک بسیار زیادی به رشد سرمایه شما می‌کند. پس اگر قصد سفر به ایتالیا را دارید و می‌خواهید از روش‌های مختلف مهاجرت به خصوص روش سرمایه‌گذاری آگاه شوید حتماً تا انتهای این مطلب از سری مطالب وقت ویزا با ما باشید.

سرمایه‌ گذاری در ایتالیا چه شرایطی دارد؟

کشور ایتالیا به عنوان هشتمین اقتصاد برتر جهان دارای شرکت‌های متعددی است که به رشد اقتصاد این کشور کمک بسیار زیادی کرده‌اند. علاوه بر این نزدیکی استراتژیک آن به بازارهای شمال آفریقا و خاورمیانه نقش بسزایی در جذب سرمایه‌ گذاران خارجی دارد.

یکی از مهمترین فاکتورهایی که برای بررسی وضعیت اقتصادی کشور باید به آن توجه ویژه داشته باشید میزان تولید ناخالص داخلی و رشد اقتصاد آن در سال های اخیر است.

 حدود ۱۸ درصد تولید ناخالص داخلی در این کشور توسط شرکت‌های خارجی و ۱۴ درصد آن توسط سرمایه‌گذاران خارجی تامین می‌شود. ۴۰’۲۰۱۰ میلیارد دلار آمریکا گزارش میزان تولید ناخالص داخلی این کشور در سال در پایان سال ۲۰۲۲ بوده است.

با وجود یک سری از مشکلات اقتصادی که در دوران همه‌گیری کرونا برای اکثر کشورهای دنیا به وجود آمده بود دولت ایتالیا توانست با حدود ۶ درصد رشد تا پایان سال ۲۰۲۲ وضعیت را به حالت قبل برگرداند.

پس اگر مهاجرت سرمایه‌گذاری به ایتالیا را به عنوان یکی از روش‌های اقامت در این کشور انتخاب کرده‌اید باید به این موضوع اشاره کنیم که تنوع سرمایه‌گذاری در این کشور بسیار بالا است. پس با بررسی گزینه‌های متعدد به انتخاب بهترین روش بزنید.

✅دریافت ویزای طلایی ایتالیا: با دریافت‌های این ویزا امکان اخذ اقامت دائم وجود دارد‌.

✅ سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک: این روش یکی از کاربردی‌ترین روش‌های مهاجرت به کشور ایتالیا است که امکان اقامت دائم را برای شما را فراهم خواهد کرد.

✅ سرمایه‌گذاری از طریق تمکن مالی: این روش نیز امکان اقامت دائم را به شما می‌دهد.

سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی: با استفاده از روش کارآفرینی امکان اقامت دائم دارید.

  • سرمایه‌گذاری در ایتالیا با دریافت ویزای طلایی

همانطور که گفتیم یکی از روش‌های دریافت اقامت دائم در ایتالیا اخذ ویزای طلایی این کشور است. توجه داشته باشید که با استفاده از این ویزا اقامت شما تنها به مدت دو سال تایید خواهد شد و پس از اتمام این دوره نیز باید برای مدت ۳ سال آن را تمدید کنید.

مهاجرت سرمایه‌ گذاری به ایتالیا

نکته حائز اهمیتی که برای دریافت ویزای گلدن ایتالیا وجود دارد این است که تنها از طریق چهار روش زیر می‌توانید آن را دریافت کنید:

  1. با داشتن حداقل سرمایه ۲۵۰ هزار یورو در استارت‌آپ‌های نوآورانه سرمایه‌گذاری کنید.
  2. با داشتن سرمایه ۵۰۰ هزار یورویی حتما در یک شرکت ایتالیایی سرمایه‌گذاری کنید. توجه داشته باشید که این شرکت حتماً باید در ایتالیا تاسیس و فعالیت داشته باشد‌
  3. یکی دیگر از روش‌های مهاجرت سرمایه‌گذاری به ایتالیا اهدا یک میلیون یورو به موسسه های ای خیریه فعال در ایتالیا است.
  4. و در آخر سرمایه‌گذاری ۲ میلیون یورویی در اوراق بهادار دولتی
  • نکته: توجه داشته باشید که با انتخاب این روش مهاجرت به ایتالیا می‌توانید خانواده تان را نیز همراه خود ببرید.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک

به طور کلی یکی از بهترین روش‌های مهاجرت سرمایه‌گذاری به ایتالیا از طریق خرید ملک انجام می‌شود. اگر هدف از شما از مهاجرت به ایتالیا اقامت دائم است‌ مطمئناً با خرید ملک می‌توانید اقامت خود در این کشور را حتمی کنید. داشتن یک خانه یا هر ملک دیگری در ایتالیا روند ثبت اقامت شما با روش‌های دیگر را نیز تسهیل می‌کند‌.

نکته حائز اهمیتی که در این روش وجود دارد این است که برای انجام فرایندهای مربوط به خرید ملک در ابتدا باید ویزای توریستی این کشور را دریافت کنید.

این ویزا به شما این فرصت را می‌دهد تا در مدت ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید تا بتوانید تمامی اقدامات قانونی برای ثبت ملک را انجام بدهید.

اگر به فکر دریافت وام مسکن از بانک‌های ایتالیا هستید باید این را از سر خود بیرون کنید. زیرا در چند سال گذشته به دلیل نوسانات اقتصادی و جهت جلوگیری از پولشویی‌، هیچ بانکی برای ارائه خدمات وام مسکن برای مهاجرین خارجی هیچ اقدامی انجام نمی دهد.

ثبت شرکت در ایتالیا

برای ثبت شرکت در ایتالیا در اولین مرحله باید روند فعالیت خود در این کشور را به طور کامل تعریف کنید. پس از آن بر اساس نوع عملکرد و بودجه‌ای که در اختیار دارید در یکی از دسته‌های زیر قرار می‌گیرید:

  • شرکت با سهام محدود
  • شرکت با مسئولیت محدود
  • شرکت با مشارکت محدود

توجه داشته باشید که اقامت دائم در ایتالیا به خودی خود با استفاده از خرید شرکت اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه شرکت خریداری شده سه سال سابقه کار در ایتالیا را داشته باشد.

سرمایه‌گذاری در ایتالیا با اثبات تمکن مالی

یکی از روش‌های مهاجرت سرمایه‌گذاری به ایتالیا اثبات تمکن مالی شما در ایران است. توجه داشته باشید که با توجه به این روش مهاجرتی می توانید اقامت دائم ایتالیا را دریافت کنید. جالب است که بدانید این ویزا به ویزای بازنشستگی ایتالیا معروف است .

زیرا با اثبات تمکن مالی و پوشش هزینه‌های خود در کشورهای ایتالیا می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. میزان سرمایه‌گذاری برای اقامت با استفاده از اثبات تمکن مالی دارای شرایط زیر است:

حداقل سرمایه‌ای که یک نفر برای مهاجرت به ایتالیا بر اساس تمکن مالی باید داشته باشد چیزی حدود ۳۱ هزار یورو است.

سرمایه مورد نیاز برای یک زوج ۳۸ هزار یورو است.

توجه داشته باشید که مدت زمان اقامت در ایتالیا با استفاده از ویزای تمکن مالی حدود یک الی دو سال است. البته پس از تمدید این ویزا تا حدود ۵ سال دیگر نیازی به تمدید مجدد نخواهید داشت.

با ما تماس بگیرید

اگر قصد مهاجرت سرمایه‌گذاری به ایتالیا را دارید و می‌خواهید تمامی فرایندهای مربوط به دریافت ویزا و آماده‌سازی مدارک را با دقت کافی انجام بدهید .حتماً با موسسه مهاجرتی وقت ویزا تماس بگیرید. ما به شما کمک می کنیم تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن ویزای مورد نظر خود را دریافت کنید.

بیشتر بخوانید : وقت سفارت استرالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *