کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
مهاجرت سرمایه‌گذاری به آمریکا
5/5 - (1 امتیاز)
مهاجرت سرمایه‌گذاری به آمریکا

مهاجرت سرمایه‌گذاری به آمریکا

مهاجرت سرمایه‌گذاری به آمریکا یکی از بهترین روش‌های دریافت اقامت این کشور است. به طور کلی سه روش اصلی برای سرمایه‌گذاری در آمریکا وجود دارد که به اخذ گرین کارت، تابعیت و پاسپورت این کشور کمک می‌کند:

  • سرمایه‌گذاری به روش:EB5 یکی از بهترین و مهم‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در آمریکا EB5 است. در این روش سرمایه‌گذار به همراه خانواده درجه یک می‌تواند گرین کارت دائمی آمریکا را دریافت و با داشتن حداقل سرمایه ۸۰۰ تا یک میلیون و پانصد هزار دلار در این کشور سرمایه‌گذاری کند.
  • روش سرمایه‌گذاری L1: ویزای L1 یکی از ویزاهای غیر مهاجرتی است که به مدیران و متخصصین شرکت‌های خارجی این فرصت را می‌دهد که نیروهای مورد نظر خود را که در زمینه خاصی تخصص دارند به یکی از دفاتر آمریکا انتقال دهند.
  • روش سرمایه گذاری :E2 در این روش سرمایه‌گذاری غیر مهاجرتی سرمایه‌گذار با داشتن حداقل سرمایه لازم می‌تواند مقداری از دارایی خود را در شرکت‌های خارجی برای تجارت سرمایه‌گذاری کند.

نکات حائز اهمیت در سرمایه‌گذاری در آمریکا

توجه داشته باشید که اگر خواهان مهاجرت سرمایه‌گذاری به آمریکا هستید حتماً با روش‌های مهاجرتی و غیر مهاجرتی برای سرمایه‌گذاری در این کشور آشنا شوید.

در حال حاضر یک سری از محدودیت‌ها برای ایجاد معاهده‌های کاری با ایران وجود دارد که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم:

  • در حال حاضر ایران جز کشورهای طرف معاهده در نظر گرفته نمی‌شود.
  • اگر شرکت‌های خارجی در ایران باشند یک سری از محدودیت‌ها برای آنها قائل خواهند شد.
  • حدود ۳۰ روز کاری در صورت حضور متقاضی در کشور آمریکا.
  • مدیرعاملان و متخصصین ارشد پس از یک سال ورود به کشور آمریکا می‌توانند اقامت آن را دریافت کنند.

بررسی ویزای EB_5 آمریکا

بسیاری از افراد می خواهند بدانند که آیا واجد شرایط دریافت ویزای EB_5 هستند یا خیر؛ این برنامه در سال ۱۹۹۰ توسط کنگره ایالات متحده آمریکا با هدف رشد اقتصادی و ایجاد سرمایه‌گذاری توسط مهاجرین خارجی ایجاد شد.

بر اساس این برنامه تمامی سرمایه‌گذاران و متخصصینی که با جده شرایط مالی و حداقل سرمایه ۸۰۰ هزار دلار هستند می‌توانند به همراه خانواده درجه یک خود برای اقامت در آمریکا اقدام کنند.

اما به طور کلی برای به دست آوردن اطلاعات لازم راجع به مطابقت شرایط شما با این ویزا حتماً با کارشناسان و متخصصین وقت ویزا تماس بگیرید .

مهاجرت سرمایه‌گذاری به آمریکا

آنها با بررسی دقیق هدف اصلی مهاجرت و برآورد میزان دارایی شما مشخص می‌کنند که آیا می‌توانید این ویزا را دریافت کنید یا خیر.

بهترین روش‌های مهاجرت به آمریکا

روش‌های متعددی برای مهاجرت و اقامت در آمریکا وجود دارد که یکی از بهترین آنها مهاجرت سرمایه‌گذاری به آمریکا است.

این روزها افراد زیادی برای ایجاد بیزینس و سرمایه‌گذاری در شرکت‌های خارجی ویزای این کشور را دریافت می‌کنند اما در کنار سرمایه‌گذاری روش‌های دیگری همچون تحصیل و کار نیز وجود دارند

 که به واسطه آن ها می‌توانید‌ کشور آمریکا را برای اقامت انتخاب کنید. البته نباید فراموش کنید که محدودیت‌های زیادی برای پذیرش متقاضیان خارجی در هر یک از این روش‌ها وجود دارد اما با کسب اطلاعات کامل و داشتن سرمایه مناسب مطمئناً بهترین سفر را به این کشور خواهید داشت.

ایالات متحده آمریکا سرزمین فرصت‌های شغلی و سرمایه‌گذاری است که مدت زمان زیادی است به مقصد آمال آرزوهای بسیاری از افراد تبدیل شده است.

این کشور در شمال قاره آمریکا واقع شده از لحاظ جمعیت سومین کشور جهان و از لحاظ مساحت بعد از روسیه کانادا و چین بزرگترین کشور محسوب می‌شود.

پایتخت آن واشنگتن دی سی و پرجمعیت‌ترین شهر آن نیویورک است. از لحاظ اقتصادی در جهان به یک ابر غول تبدیل شده که چین به عنوان رقیب هنوز در جایگاهی نیست که بتواند در کنار آمریکا خودنمایی کند.

توجه داشته باشید که چه برای مسافرت یک روزه و چه برای اقامت دائم در کشور آمریکا نیازمند دریافت ویزا هستید و برای این کار هم باید از قبل وقت سفارت دریافت کنید تا بتوانید برای گذراندن سایر مراحل مربوط به انگشت نگاری و مصاحبه به سفارتخانه مراجعه کنید.

از آنجایی که سفارت آمریکا در ایران وجود ندارد برای انجام مراحل مصاحبه و بیومتریک باید به یکی از کشورهای همسایه نظیر ترکیه یا ارمنستان بروید.

اگر مهاجرت سرمایه‌گذاری به آمریکا را انتخاب کرده‌اید؛ باید به فاکتورهای مختلفی نظیر نرخ بیکاری و شرایط اقتصادی این کشور هم توجه داشته باشید.

در چند سال اخیر به دلیل گستردگی جریان مهاجرت یک سری از مشکلات سیاسی و اجتماعی در این کشور حاکم شده که باعث شده نرخ بیکاری نسبت به قبل افزایش چشمگیری داشته باشد. با وجود تمامی این محدودیت‌ها با در اختیار داشتن سرمایه قابل قبول؛ کشور آمریکا می‌تواند بهترین بستر برای رشد سرمایه شما باشد.

درباره سیستم اقتصادی آمریکا

همانطور که گفتیم اگر قصد مهاجرت سرمایه‌گذاری به آمریکا را دارید حتماً باید از ساختار اقتصادی این کشور باخبر باشید.

ایالات متحده به عنوان قدرتمندترین اقتصاد جهان در جایگاه اول تولید ناخالص داخلی با میزان ۲۱ تریلیون دلار بر اساس آمارهای منتشر شده در سال ۲۰۲۳ قرار گرفته است.

بخش خصوصی حدود ۸۶ درصد اقتصاد آمریکا را تشکیل می‌دهد از لحاظ رشد صنعت این کشور در مرحله پسا صنعتی قرار گرفته؛ در حال حاضر به عنوان یکی از اصلی‌ترین شاخه‌های قدرت در صنعت شناخته می‌شود.

 نوآوری‌ها و پژوهش‌های علمی روز به روز در حال پیشرفت هستند بنابراین اگر به هر دلیلی می‌خواهید این کشور را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید باید این را در نظر داشته باشید که بستر مناسبی برای پیشرفت سرمایه شما خواهد بود. البته به شرطی که در این زمینه تحقیقات کافی انجام بدهید.

با ما تماس بگیرید

اگر قصد مهاجرت سرمایه‌گذاری به آمریکا را دارید و می‌خواهید ویزای این کشور را دریافت کنید حتماً با کارشناسان و متخصصین حرفه‌ای وقت ویزا تماس بگیرید .

آنها با دریافت وقت سفارت آمریکا در یکی از کشورهای ارمنستان یا ترکیه به شما کمک می‌کنند تا در تاریخ و ساعت مشخص برای گذراندن مراحل بیومتریک و مصاحبه به سفارتخانه آمریکا مراجعه کنید. البته در حال حاضر اکثر مراحل به صورت آنلاین انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید : وقت سفارت کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *