کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
مهاجرت تحصیلی به کانادا
5/5 - (2 امتیاز)
مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا به دلیل برخورداری از وضعیت اقتصادی مناسب و سیستم آموزشی پویا یکی از بزرگترین آرزوهایی است که ممکن است هر فردی داشته باشد.

روش‌های متعددی برای مهاجرت به کشورهای خارجی وجود دارد اما مهاجرت از طریق تحصیلات یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌تواند فرصت‌ های ویژه‌ای برای اشتغال شما ایجاد کند.

اگر متقاضی دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا هستید حتماً تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با شرایط دریافت ویزای این کشور آشنا کنیم‌.

شرایط تحصیل در دانشگاه‌های کانادا

اگر بخواهیم به صورت ساده و مختصر از شرایط تحلیل در کالج‌های کانادا صحبت کنیم باید به شما بگوییم که معدل و مدارک مرتبط با زبان اصلی ترین فاکتورهایی هستند که هر دانشگاه برای پذیرش متقاضیان بین‌المللی در نظر می‌گیرد.

اگر برای مهاجرت تحصیلی به کانادا برای مقاطع تحصیلات تکمیلی یعنی کارشناسی ارشد و دکترا درخواست داده‌اید باید به این موضوع توجه داشته باشید که مبنای پذیرش شما تز بیس یا انجام مقالات تحقیقاتی متعدد است.

تحصیل در کالج‌های کانادا

کالج‌ها مراکز آموزشی عملی هستند که کمتر به تئوری می‌پردازند و سعی می‌کنند با برنامه‌های مشخص که بیشتر دانشجویان را وادار به تحقیق و پژوهش می‌کند پیش بروند. با داشتن مدرک دیپلم می‌توانید برای طی کردن دوره‌های تحصیلی در کالج‌ها اقدام کنید.

مدت زمان تحصیل در کالج‌: ۲ سال

حداقل میزان معدل: ۱۲ و بالاتر در دیپلم

حداقل نمره زبان: آیلتس ۶ تا ۶.۵ یا معادل آن

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

دوره‌های کارشناسی ارشد در کانادا معمولاً برای تخصصی‌تر کردن رشته دوره کارشناسی صورت می‌گیرد. و به صورت کورس محور یا پروژه محور برگزار می شود.

تحصیل در دوره دکترا کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا برای گذراندن مقطع دکترا ملزم به داشتن مدرک کارشناسی ارشد است. تا زمانی که تحصیلات خود را در این مقطع به پایان نرسانیده باشید و مدرکی دال بر اتمام دوره تحصیلی به دانشگاه مورد نظر ارائه ندهید؛ نمی‌توانید به عنوان دانشجوی دکترا به تحصیلات خود ادامه دهید.

  • مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا: ۳ سال
  • حداقل معدل در دوره فوق لیسانس: ۱۵ به بالا
  • حداقل نمره آیلتس: ۶.۵ به بالا

تحصیل در دانشگاه‌های کانادا برای خارجی‌ها

کشور کانادا با داشتن دانشگاه‌ها و کالج‌های بین‌المللی و گسترده فرصت ویژه‌ای را برای تحصیل متقاضیان خارجی فراهم می‌کند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

البته نکته حائز اهمیتی که وجود دارد این است که شما به عنوان فردی که ویزای تحصیل کانادا را دریافت کرده‌اید باید بر اساس شرایط خود در دانشگاه مورد نظر مشغول به تحصیل شوید.

شاید هر دانشگاهی نتواند با داشتن چنین ویژگی‌هایی شما را پذیرش کند پس سعی کنید دانشگاهی را انتخاب کنید که به طور کامل بر اساس ویژگی‌های شما اقدام به پذیرش دانشجویان بین‌المللی بکند‌.

البته نباید این نکته را فراموش کنید که گاهی اوقات شما حق انتخابات تصمیم گیری ندارید مجبور هستید که بهترین گزینه ای که روبروی شما قرار دارد را انتخاب کنید.

تحصیل در کالج‌های کانادا

همانطور که در قسمت قبل هم توضیح دادیم تحصیل در کالج‌های کانادا بیشتر پروژه محور است و کمتر به واحدهای تئوریک می‌پردازد. در واقع متقاضیانی که در کالج مشغول به تحصیل می‌شوند آمادگی بیشتری برای ورود به بازار کار دارند.

به عبارت دیگر تمرکز کلی کالج برای پذیرش متقاضیان در مشاغل متعدد است. هرچه میزان آمادگی شما در  کالج بیشتر باشد فرصت‌های متنوع تری برای اشتغال به کار پیش روی شما قرار می‌گیرد.

تحصیل در مدارس کانادا

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارید و می‌خواهید در مدارس دولتی و خصوصی این کشور دوره‌های آموزشی را طی کنید ممکن است برای تصمیم گیری کمی گیج شوید.

اما باید این نکته را به شما گوشزد کنیم که هم مدارس دولتی و هم مدارس خصوصی برای شما دوره‌های زبان به صورت رایگان یا با شهریه در نظر گرفته‌اند.

بنابراین اگر به سطح مطلوبی از یادگیری زبان دست نرسیده اید؛ نگران نباشید زیرا در تمامی دوره‌ها آموزش زبان برگزار خواهد شد.

مقاطع تحصیلی بر خلاف کشور ایران در کانادا بر اساس سن دانش آموزان انجام می‌شود. دانش آموزانی که همسن هستند در یک مقطع قرار می‌گیرند.

شرایط و مدارک مورد نیاز

برای تحصیل در مقطع ابتدایی و دبیرستان در کشور کانادا معیاری برای آمادگی زبان یا داشتن معدل بالا در نظر گرفته نشده است.

در واقع هنگامی که برای تحصیل در این کشور درخواست می‌دهید فاکتورهای متفاوتی مورد بررسی قرار می‌گیرد اما در دوران دبیرستان کمتر به این موضوع توجه می‌شود.

زیرا برنامه های زیادی برای تقویت یادگیری زبان در نظر گرفته می شود. با این وجود ممکن است برخی از مدارس برای پذیرش متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا شرایط ویژه‌ای برای یادگیری زبان یا معدل در نظر بگیرند باید پیش از اقدام به این موضوع توجه کنید.

بیشتر بخوانید : وقت سفارت کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *