کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
مهاجرت تحصیلی به ژاپن
5/5 - (2 امتیاز)
مهاجرت تحصیلی به ژاپن

مهاجرت تحصیلی به ژاپن

این روزها مهاجرت تحصیلی به ژاپن بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در حال حاضر بیش از ۱۳ دانشگاه در این کشور برنامه‌های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند.

به همین خاطر می‌توان گفت ژاپن بهترین گزینه برای افرادی است که نمی‌خواهند زبان سوم یاد بگیرند.

با طراحی برنامه‌هایی که دولت ژاپن برای جذب دانشجویان از سایر کشورها در نظر گرفته است؛ در حال حاضر شرایط تحصیل در این کشور نسبت به قبل راحت‌تر است.

روش‌های متعددی برای مهاجرت به ژاپن وجود دارد اما یکی از بهترین روش‌ها؛ دریافت بورسیه تحصیلی است که در ادامه بیشتر راجع به آن توضیح می دهیم.

تحصیل در ژاپن و فرصت‌های متعدد شغلی

مهاجرت تحصیلی به ژاپن این روزها بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گرفته است با وجود برنامه‌های مختلفی که دولت برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته بسیاری از افراد می‌توانند به راحتی از این طریق پس از پایان تحصیل جذب مشاغل متعدد شوند.

مدارس ژاپن  از استانداردهای آموزش جهانی پیروی می‌کنند. از طرفی به دلیل برخورداری از مهندسین و کارشناسان زبده به یکی از مدرن‌ترین کشورهای جهان از نظر هنر و تکنولوژی تبدیل شده است.

  پذیرش دانشجویان خارجی هر ساله در دانشگاه‌های کشور ژاپن به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد. پس دیگر نباید دغدغه این را داشته باشید که حتماً زبان ژاپنی را یاد بگیرید .

البته فراگرفتن زبان سوم کمک بسیار زیادی به ایجاد فرصت‌های شغلی مختلف پس از اتمام دوره آموزشی می‌کند. اما برای ادامه تحصیل ضرورت چندانی ندارد. جالب است که بدانید بیش از ۱۳۰ هزار دانش آموز خارجی هر ساله در کشور ژاپن به تحصیل می‌پردازند.

در چند سال اخیر کشور ژاپن با هدف افزایش تعداد دانشجویان بین‌المللی تا سال ۲۰۲۳ برنامه‌های متعددی برای تسلط آن ها به زبان انگلیسی در نظر گرفته است.

مهاجرت تحصیلی به ژاپن

کشور ژاپن یکی از بهترین کشورهای جهان از در حوزه آی‌ تی است. و از لحاظ موقعیت جغرافیایی در شرق آسیا قرار گرفته است. تحصیل در کشور ژاپن امکانات مختلفی برای شما به همراه می‌آورد که آن را به یکی از بهترین گزینه‌های تحصیل در خارج از کشور تبدیل کرده است.

این کشور با داشتن بیش از ۱۵۰ هزار دانشجوی بین‌المللی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرت تحصیلی در جهان است.

چگونگی روند تحصیل در مدارس کشور ژاپن

تحصیل در مدارس ژاپن به عنوان یکی از مقاصد مهم و اصلی در سراسر جهان به دلیل برخورداری از سیستم آموزشی فوق العاده عالی همواره مورد توجه بسیاری از افراد بوده است.

تحصیل در این مقطع در کشور ژاپن از سن ۶ سالگی آغاز می‌شود تمامی دانش آموزان ملزم به گذراندن دروس پایه هستند.

بعد از پایان دوره تحصیلی که دقیقاً ۶ سال به طول می‌انجامد. دانش آموزان این فرصت را دارند تا وارد دوره دبیرستان شوند این مقطع نیز به دو دوره سه ساله تقسیم می‌شود. تحصیل در هر دو مقطع اجباری است.

به طور کلی طول دوره‌های تحصیل ابتدایی و دبیرستان ۹ سال است. تحصیل در مدارس معمولا به زبان ژاپنی صورت می‌گیرد و در کنار آن واحدهایی از درس زبان انگلیسی نیز تدریس می‌شود.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در ژاپن

 تحصیل در مقطع کارشناسی در کشورهای ژاپن یک دوره ۴ ساله است و برای اینکه در این دوره شرکت کنید حتماً باید دیپلم دوره دبیرستان خود را دریافت کرده باشید. در این مقطع دانشجویان حتماً باید ۱۲۴ واحد تحصیلی را پشت سر بگذارند. این تعداد در رشته‌های پزشکی باید دندانپزشکی به ۱۸۸ واحد می‌رسد.

مهاجرت تحصیلی به ژاپن برای گذراندن دوره در مقطع کارشناسی معمولاً به زبان ژاپنی ارائه می‌شود به همین دلیل تمامی دانشجویان باید به زبان انگلیسی تسلط کاملی داشته باشند. علاوه بر این برای موفقیت در آموزش حتماً باید تا حدودی به زبان ژاپنی نیز تسلط پیدا کنید.

شرایط تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در ژاپن

برای تحصیل در دنیای کارشناسی ارشد در کشور ژاپن ملزم به گذراندن یک دوره ۲ ساله هستید برای ورود و پذیرش در دانشگاه نیز باید مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده باشید.

علاوه بر این تمامی متقاضیان برای پذیرش در دانشگاه باید مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده باشند.

تعداد واحد درسی برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد ۳۰ واحد است پس از آن نیز باید با انتخاب یک موضوع مناسب رساله تحقیقاتی خود را به پایان رسانده و از آن دفاع کنید.

برای مهاجرت تحصیلی به ژاپن در مقطع کارشناسی ارشد تسلط به زبان ژاپنی الزامی است. البته اگر تسلط کافی به این زبان ندارید می‌توانید قبل از ورود به دانشگاه در کالج‌های مربوط به یادگیری زبان ژاپنی شرکت کنید. تمامی دروس و امتحانات به زبان ژاپنی گرفته می‌شود.

  • تحصیل در مقطع دکترا ژاپن

تحصیل در مقطع دکترا ۳ سال به طول می‌انجامد و دانشجویانی که مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت کرده باشند می‌توانند در آزمون ورودی با دریافت امتیاز کامل در دانشگاه مورد نظر پذیرفته شوند.

تحصیل در مقطع دکترا نیازمند گذراندن ۳۰ واحد درسی است علاوه بر این باید موضوع مناسبی برای پایان نامه خود انتخاب کرده و با نمره عالی از آن دفاع کرده باشید.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ژاپن

رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی از محبوب‌ترین رشته‌هایی هستند که بسیاری از افراد برای مهاجرت تحصیلی به ژاپن آن را انتخاب می‌کنند.

تمامی افرادی که توانسته باشند مدرک دیپلم دوران دبیرستان خود را دریافت کنند می‌توانند در آزمون ورودی دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی کشور ژاپن شرکت کنند تمامی متقاضیانی که بتوانند امتیاز لازم را به دست بیاورند در دانشگاه مورد نظر پذیرفته خواهند شد.

بیشتر بخوانید : وقت سفارت استرالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *