کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
مهاجرت تحصیلی به مجارستان
5/5 - (2 امتیاز)
مهاجرت تحصیلی به مجارستان

مهاجرت تحصیلی به مجارستان

مهاجرت تحصیلی به مجارستان یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که بسیاری از افراد برای ادامه زندگی در یک کشور دیگر می‌گیرند.

مناسب بودن شرایط از هر لحاظ به خصوص پایین بودن هزینه می‌تواند از مهمترین عوامل تاثیرگذار در انتخاب مجارستان به عنوان مقصد مهاجرت باشد.

فراموش نکنید که همراهی یک مشاور حرفه‌ای باعث می‌شود که مسیر برای شما روشن‌تر شود.

ما در این مطلب تمامی فاکتورهای مرتبط با شرایط تحصیل در کشور مجارستان را مورد بررسی قرار می‌دهیم بنابراین اگر شما هم از متقاضیان مهاجرت به این کشور هستید حتماً تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

بررسی شرایط تحصیل در مجارستان

انتخاب می‌کنید حتماً باید به فاکتورهای مختلفی توجه کنید تا مسیر برای شما هموارتر شود. هر کشور برای پذیرش متقاضیان خارجی شرایط متفاوتی دارد بنابراین شما نمی‌توانید از یک الگوی مشخص برای کشورهای مختلف استفاده کنید.

برای مثال اگر کشور آلمان را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب کرده‌اید شرایط تحصیل در دانشگاه‌های مختلف این کشور نه تنها با یکدیگر بلکه با کشورهای دیگر هم تفاوت دارند!

در واقع این نوع همخوانی تنها محدود به تفاوت‌ سیستم‌های آموزشی در کشورهای مختلف نمی‌شود؛ بلکه شما به عنوان یک متقاضی مهاجرت می‌توانید شاهد تفاوت یک دانشگاه با دانشگاه دیگر در خود آلمان باشید.

پس از مهم‌ترین اقداماتی که پیش از مهاجرت به یک کشور باید انجام بدهید این است که اطلاعات لازم راجب پذیرش متقاضیان خارجی را به طور کامل بررسی کنید تا با وسعت دید بیشتری یک کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.

شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان بر اساس رشته مورد نظر و دانشگاهی که انتخاب می‌کنید متفاوت است. اما اگر بخواهیم به طور کلی شرایط تحصیل در این کشور را بررسی کنیم باید  موارد زیر را برسی کرد:

تمامی متقاضیانی که قصد سفر به کشور مجارستان برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارند حتماً باید مدرک مقاطع پیشین خود را در دست داشته باشند.

برای مثال کسانی که برای مقطع کارشناسی ارشد اقدام می‌کنند حتماً باید مدرک مقطع کارشناسی خود را داشته باشند.

مهاجرت تحصیلی به مجارستان

بالا بودن معدل یکی دیگر از فاکتورهایی است که در هر دانشگاه معیارهای مختلفی برای آن در نظر گرفته شده است. پس بر اساس دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته‌اید ممکن است معیارهای آن برای پذیرش دانشجو؛ معدل‌های متفاوتی باشد.

تسلط به زبانی که دوره‌های آموزشی بر اساس آن ارائه می‌شود یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که دانشگاه‌ها به آن توجه می‌کنند عموماً برنامه‌های درسی بر اساس زبان انگلیسی، آلمانی و فرانسوی در دانشگاه‌های مجارستان ارائه می شوند‌.

توجه داشته باشید که اگر مقاطع تحصیلی مختلف را در مجارستان شروع کرده‌اید باید در امتحانات نهایی که معمولاً ۴ تا ۶ هفته طول می‌کشند؛ نمره قبولی را به دست بیاورید

برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان چه مراحلی را باید طی کنیم؟

طبیعتاً برای انجام اقدامات لازم جهت مهاجرت تحصیلی به مجارستان حتما باید مراحل مختلف را به صورت زنجیره وار طی کنید. این مراحل عبارتند از

  • دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر مجارستان
  • اخذ ویزای تحصیلی
  • دریافت اقامت مجارستان

چگونگی دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های مجارستان

اولین و مهم‌ترین مرحله‌ای که باید برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان طی کنید دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر است.

عوامل متعددی می‌تواند در انتخاب دانشگاه و دریافت تاییدیه پذیرش تحصیلی تاثیرگذار باشد؛ اینکه به چه رشته‌ای علاقه دارید؟ هدف شما از مهاجرت به این کشور چیست؟ و دانشگاه‌های محبوب شما کدام هستند.

البته از همه مهمتر باید این نکته را بررسی کنید که آیا از لحاظ پرداخت هزینه‌ها بودجه شما با شرایط آن دانشگاه مطابقت دارد یا خیر..

در مرحله بعد سعی کنید وب سایت دانشگاه را بررسی و از شرایط مختلف نظیر هزینه تاریخ و مهلت ثبت نام مطلع شوید هرچه در این زمینه اطلاعات بیشتری داشته باشید و بتوانید مدارک را سریعتر آماده کنید؛ پذیرش تحصیلی شما با موفقیت بیشتری همراه خواهد بود.

تاثیر رزومه در اخذ پذیرش دانشگاه

مطمئناً داشتن یک رزومه قوی و سوابق کاری مرتبط با رشته شما کمک بسیار زیادی به اخذ پذیرش دانشگاه مورد نظر می‌کند.

به طور کلی همه کسانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های مجارستان را دارند باید آمادگی‌های لازم برای هرگونه مصاحبه‌ای را داشته باشند. البته ممکن است مصاحبه جز شرایط پذیرش دانشگاه نباشد، اما در هر صورت باید ترتیب طراحی یک رزومه قوی را بدهید.

دریافت ویزا جهت مهاجرت تحصیلی به مجارستان

دومی و مهمترین مرحله برای تحصیل در کشور مجارستان دریافت ویزای این کشور است.

متقاضیانی که قصد تحصیل در مجارستان را دارند معمولا به دو دسته تقسیم می‌شوند دسته اول دانشجویان با ملیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا و دسته دوم دانشجویان با ملیت سایر کشورها.

دانشجویانی که ملیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا را ندارند برای اقامت بیشتر از سه ماه باید ویزا دریافت کنند. البته آماده‌سازی مدارک و ارائه آن به سفارتخانه از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشند. زیرا ناقص بودن هر مدرک مبنی بر ریجکت درخواست مهاجرت شما است.

شما می‌توانید از کارشناسان و متخصصین وقت ویزا برای آماده‌سازی مدارک و دریافت ویزای تحصیلی مجارستان کمک بگیرید آنها با داشتن تجربه و مهارت بالا در این زمینه شرایط تحصیل در کشور مجارستان را برای کسانی که عضو کشورهای اتحادیه اروپا نیستند فراهم می‌کنند.

اقامت در مجارستان

یکی دیگر از مدارکی که باید برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان داشته باشید دریافت اقامت این کشور است. در واقع شما باید به دولت این کشور ثابت کنید که قصد ادامه تحصیل دارید و محل اقامت شما مشخص است.

بیشتر بخوانید : وقت سفارت کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *