خانه / بیمه مسافرتی / بیمه‌ مسافرتی چیست؟

بیمه‌ مسافرتی چیست؟

چرا باید بیمه مسافرتی داشته باشیم؟

همان طور که گفتیم بیمه‌ نامه مسافرتی مانند یک چتر عمل می کند و مسافران را از پرداخت هزینه های بدون جبران حفظ می کند. شما با بیمه مسافرتی می توانید به راحتی و بدون هیچ استرسی سفر خود را آغاز کنید. بیمه شما باید تا سقف مشخصی از هزینه های احتمالی را پرداخت نماید.

به عنوان مثال با یک بیمه مسافرتی مطمئن می توانید در صورت دندان درد برای درمان دندان خود در مقصد اقدام کنید. مطمئن باشید با ارائه مدارک پزشکی معتبر با برگشت به ایران می توانید هزینه پرداختی را با توجه به قوانین بیمه خود دریافت نمایید. پرداخت هزینه های درمانی احتمالی یکی از مواردی است که تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

در حقیقت با خرید بیمه مسافرتی پوششی برای هزینه های احتمالی خود می خرید تا دچار مشکلات جانبی نشوید. دقت داشته باشید بیمه ای که خریداری می کنید دارای تاریخ است و نام مسافر نیز در آن درج می شود. در صورت تطابق نام مسافر با مدارک پزشکی هزینه ها مطابق قرارداد پرداخت خواهد شد.

بیمه مسافرتی

بیمه‌ مسافرتی چیست؟

اگر قصد دارید، بیمه‌ نامه مسافرتی یکی از تجهیزات سفر است که می توانید از آن استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم تا توضیحاتی را درباره بیمه مسافرتی، موارد پوشش آن و چگونگی اخذ آن ارائه دهیم. تا پایان این مقاله سؤالی برای شما نخواهد ماند و به راحتی می توانید تصمیم خود را برای اخذ بیمه بگیرید.

بیمه‌ نامه مسافرتی مواردی از حوادث احتمالی که ممکن است طی یک سفر پیش آید را پوشش می دهد. با بیمه مسافرتی می توانید به راحتی سفر خود را آغاز کنید و از حوادث غیر مترقبه هراس نداشته باشید. در حقیقت بیمه‌ نامه مسافرتی مانند یک چتر است که مسافران را ایمن از خطرات مالی نگه می دارد.

برای این که سفر خود را آغاز کنید، یکی از تجهیزاتی که می توانید داشته باشید بیمه‌ نامه مسافرتی است. بیمه مسافرتی با مواردی که پوشش می دهد مانند یک چتر عمل می کند و هزینه های شما را جبران می کند. دقت داشته باشید بیمه ای که انتخاب می کند باید مواردی که مدنظر شما است را پوشش دهد تا بتوانید از آن استفاده کنید.

شرکت های مختلفی اقدام به فروش بیمه‌ نامه مسافرتی می کنند. این شرکت ها در مواردی که پوشش میدهند، داخلی یا بین المللی بودن و هزینه متفاوت هستند. شما باید با دقت این شرکت ها را بررسی کنید و هر کدام که به نظر شما برتر آمد اقدام به خرید نمایید.

با خرید بیمه‌نامه مسافرتی می توانید مطمئن باشید که هزینه های احتمالی سفر به شما باز می گردد. بیمه مسافرتی تنها برای سفرهای خارجی نیست و شما می توانید در سفرهای داخلی نیز از این بیمه ها استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

چگونه بیمه مسافرتی بگیریم؟

برای  اخذ بیمه‌نامه مسافرتی  ابتدا باید بدانید که برای چه مقصدی می خواهید. در صورتی که مقصد شما کشورهای اروپایی است باید از بیمه ای استفاده کنید که تا سقف سی هزار یورو از هزینه های شما را بپردازد. شرکت بیمه کننده باید بین المللی باشد و اعتباری در کشورهای اروپایی داشته باشد.

برای بیمه مسافرت های داخلی هم باید بندهای مورد پوشش را به دقت بررسی کنید و هر آنچه باب میل شماست را انتخاب نمایید. برای انتخاب بهترین ها می توانید با مشاورین مجرب ماکان سیر آسمان در پشتیانی سایت vaghtevisa تماس حاصل نمایید. ما این جا هستیم تا بهترین ها را به شما ارائه دهیم.

بیمه نامه مسافرتی

 

پوشش بیمه مسافرتی چیست؟

بیمه ها مختلف پوشش های متفاوتی را ارائه می دهند که باید با توجه به آنچه در نظر دارید اقدام به خرید بیمه کنید. به چند پوششی که اکثر بیمه های مسافرتی ارائه می دهند اشاره می کنیم پس با ما همراه باشید.

  1. درمان

هزینه های درمانی مطابق با قرارداد پرداخت خواهد شد. این هزینه ها شامل هزینه هایی است که به صورت اتفاقی پیش آیند. به عنوان مثال در صورتی که مسافر دچار حادثه ای مثل تصادف گردد، هزینه های درمانی وی مطابق با آنچه در قرار داد آمده است پس از پایان سفر و ا اخذ مدارک معتبر پرداخت خواهد شد.

  1. سرقت

اگر در سفر دچار مسئله سرقت شوید هم می توانید روی بیمه خود حساب کنید. فرض کنید هنگام از خروج فرودگاه با نبود بار خود یا مدارکتان مواجه شوید. در این حالت چه باید کرد؟! می توانید در این مورد هم با ارائه مدارک معتبر به بیمه خود از زیر بار مشکلات رها شوید.

  1. تأخیر در پرواز

در صورتی که تأخیری در پرواز شما ایجاد شود که در بیمه‌نامه قید شده باشد می توانید از بیمه خسارت بگیرید. البته دقت داشته باشید که این تأخیر باید حداقل به شش ساعت برسد تا توسط بیمه بررسی شود.

  1. فوت

در صورتی که مسافر دچار فوت ناگهانی شود، بیمه هزینه های بازگشت جسد وی به ایران را خواهد پرداخت. همچنین اگر فوت ناگهانی در ایران رخ دهد و فرد بخواهد به خاک کشورش بازگردد بیمه با توجه به بندهای قرار داد هزینه هایی را پرداخت خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *